Publiczna: Tak

XLVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W WARSZAWIE

📍 Adres: ul. Żuromińska 4, Warszawa | Gmina: Warszawa | Powiat: Warszawa | Województwo: Mazowieckie | RSPO: 34621

Zobacz szczegółowe wyniki egzaminu maturalnego 2026 dla szkoły XLVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W WARSZAWIE (Warszawa): zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów oraz miejsce na tle innych szkół.


Przystąpiło do wszystkich wymaganych egzaminów 206
Otrzymało świadectwo dojrzałości 199
Zdawalność 96,6%

Jak wypadła szkoła?

Do matury przystąpiło 206 osób, z których 199 zdało egzamin. Zdawalność wyniosła 96,6%.

Zdawalność szkoły jest wyższa o 5,1 pkt proc. od średniej dla liceów w gminie Warszawa (91,5%).

Najwyższe pozycje przedmiotowe:

W porównaniu z 2025 r. zdawalność spadła o 1,6 pkt proc.

Co warto wiedzieć o wynikach przedmiotowych?

Najliczniejsza grupa z opublikowanym średnim wynikiem, spośród przedmiotów mających co najmniej 10 zdających, to „język polski ustny (M)”: 207 zdających i średni wynik 61,8%. Wybór tego przedmiotu wynika z liczebności grupy, nie z oceny poziomu szkoły.

Szkoła ma opublikowane średnie dla 17 przedmiotów z co najmniej 10 zdającymi. Porównywanie wyników różnych przedmiotów nie jest bezpośrednią miarą ich trudności ani jakości nauczania.

Wyniki szkoły na przestrzeni lat

Jak czytać wyniki tej szkoły?

Zdawalność 96,6% informuje, jaka część zdających spełniła warunki uzyskania świadectwa dojrzałości w analizowanym roczniku. Nie jest to średnia punktów uzyskanych na egzaminach.

W tabeli poniżej rozdzielono poszczególne przedmioty. Zwróć uwagę zarówno na średni wynik, jak i liczbę zdających. Mediana wskazuje środkowy wynik uporządkowanego zbioru, a odchylenie standardowe opisuje zróżnicowanie wyników w grupie.

Wyniki zależą także od składu rocznika i wyboru przedmiotów. Jeśli dostępne są wcześniejsze lata, sprawdź historię wyników; różnice między rocznikami nie muszą oznaczać zmiany jakości pracy szkoły.

Wyniki matur 2026 z podziałem na przedmioty

ℹ️ Informacja o danych (OKE): Szczegółowe dane statystyczne (średnie, mediany, odchylenia) są publikowane wyłącznie dla przedmiotów, z których egzamin pisało powyżej 5 osób w danej placówce w celu ochrony prywatności uczniów. „Zdający” i „zdawalność” w tabeli niżej dotyczą tylko danego przedmiotu — to inna liczba niż „przystąpiło do wszystkich wymaganych egzaminów” powyżej, która dotyczy uzyskania świadectwa dojrzałości łącznie (wymaga zdania kompletu obowiązkowych przedmiotów).
Przedmiot Średnia i statystyki Zdający Laureaci Zdawalność Miejsce PL Miejsce w gminie
biologia poziom rozszerzony (M) 30,7% 📈 Me: 25% · σ: 16,1% · Mo: 20% 62 - -% 1217 108
chemia poziom rozszerzony (M) 23,7% 📈 Me: 20% · σ: 16,5% · Mo: 3% 21 - -% 925 83
geografia poziom rozszerzony (M) 46,3% 📈 Me: 46,5% · σ: 24,7% · Mo: 18% 60 - -% 740 100
historia poziom rozszerzony (M) 35,2% 📈 Me: 23% · σ: 25,6% · Mo: 23% 13 - -% 937 93
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 77,1% 📈 Me: 79% · σ: 12,1% · Mo: 78% 14 - -% 211 48
język angielski poziom podstawowy (M) 83,8% 📈 Me: 90% · σ: 16,6% · Mo: 90% 184 - 98,9% 1078 153
język angielski poziom rozszerzony (M) 71,0% 📈 Me: 77% · σ: 20,8% · Mo: 88% 156 - -% 1245 157
język angielski ustny (M) 85,0% 📈 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 184 - 100% 1039 129
język hiszpański poziom dwujęzyczny (M) 58,7% 📈 Me: 60% · σ: 27,5% · Mo: 100% 15 3 -% 4 2
język hiszpański poziom podstawowy (M) 79,3% 📈 Me: 80% · σ: 20,1% · Mo: 100% 11 3 100% 20 12
język hiszpański ustny (M) 69,7% 📈 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 11 - 100% 30 17
język niemiecki poziom dwujęzyczny (M) 39,2% 📈 Me: 33% · σ: 28,3% · Mo: 20% 17 - -% 11 4
język niemiecki poziom podstawowy (M) 83% 📈 Me: 80% · σ: 14,8% · Mo: -% 5 - 100% 53 24
język niemiecki ustny (M) 76% 📈 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 5 - 100% 66 18
język polski poziom podstawowy (M) 60,0% 📈 Me: 60% · σ: 14,7% · Mo: 62% 207 - 99,0% 1376 148
język polski poziom rozszerzony (M) 45,2% 📈 Me: 54% · σ: 35,8% · Mo: 0% 75 - -% 890 108
język polski ustny (M) 61,8% 📈 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 207 - 100% 2685 163
język rosyjski poziom podstawowy (M) 81,2% 📈 Me: 89% · σ: 18,2% · Mo: 98% 6 - 100% 30 7
język rosyjski poziom rozszerzony (M) 89,1% 📈 Me: 90,5% · σ: 6,4% · Mo: 93% 8 - -% 55 20
język rosyjski ustny (M) 90,5% 📈 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 6 - 100% 37 8
matematyka poziom podstawowy (M) 56,3% 📈 Me: 56% · σ: 16,6% · Mo: 52% 206 - 96,6% 1571 153
matematyka poziom rozszerzony (M) 16,5% 📈 Me: 10% · σ: 15,6% · Mo: 6% 23 - -% 1588 149
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 48,5% 📈 Me: 56% · σ: 24,3% · Mo: -% 8 - -% 397 61

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce dla danego przedmiotu, a miejsce w gminie — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce. Kliknij średni wynik przy przedmiocie (📈), by zobaczyć historię jego wyników w tej szkole.

⚠️ Pozostałe przedmioty (mała liczebność grupy)

Poniższe przedmioty były zdawane w szkole, lecz ze względu na małą liczbę abiturientów szczegółowe wyniki procentowe nie zostały udostępnione:

Zobacz też

Źródło danych: wyniki egzaminu maturalnego 2026 publikowane przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne (OKE). Dowiedz się więcej o serwisie →