Publiczna: Tak

ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. HIERONIMA DERDOWSKIEGO W KARTUZACH

📍 Adres: Klasztorna 4, Kartuzy | Gmina: Kartuzy | Powiat: kartuski | Województwo: Pomorskie | RSPO: 34660

Ile wynosiła zdawalność matury 2026 w szkole ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. HIERONIMA DERDOWSKIEGO W KARTUZACH? Sprawdź szczegółowe statystyki dla miejscowości Kartuzy, w tym wyniki z poszczególnych przedmiotów i pozycję szkoły w rankingach.


Przystąpiło do wszystkich wymaganych egzaminów 268
Otrzymało świadectwo dojrzałości 260
Zdawalność 97,0%

Jak wypadła szkoła?

Do matury przystąpiło 268 osób, z których 260 zdało egzamin. Zdawalność wyniosła 97,0%.

Zdawalność szkoły jest wyższa o 32,6 pkt proc. od średniej dla liceów w gminie Kartuzy (64,4%).

Najwyższe pozycje przedmiotowe:

W porównaniu z 2025 r. zdawalność wzrosła o 1,3 pkt proc.

Co warto wiedzieć o wynikach przedmiotowych?

Najliczniejsza grupa z opublikowanym średnim wynikiem, spośród przedmiotów mających co najmniej 10 zdających, to „język polski ustny (M)”: 268 zdających i średni wynik 94,0%. Wybór tego przedmiotu wynika z liczebności grupy, nie z oceny poziomu szkoły.

Szkoła ma opublikowane średnie dla 16 przedmiotów z co najmniej 10 zdającymi. Porównywanie wyników różnych przedmiotów nie jest bezpośrednią miarą ich trudności ani jakości nauczania.

Wyniki szkoły na przestrzeni lat

Jak czytać wyniki tej szkoły?

Zdawalność 97,0% informuje, jaka część zdających spełniła warunki uzyskania świadectwa dojrzałości w analizowanym roczniku. Nie jest to średnia punktów uzyskanych na egzaminach.

W tabeli poniżej rozdzielono poszczególne przedmioty. Zwróć uwagę zarówno na średni wynik, jak i liczbę zdających. Mediana wskazuje środkowy wynik uporządkowanego zbioru, a odchylenie standardowe opisuje zróżnicowanie wyników w grupie.

Wyniki zależą także od składu rocznika i wyboru przedmiotów. Jeśli dostępne są wcześniejsze lata, sprawdź historię wyników; różnice między rocznikami nie muszą oznaczać zmiany jakości pracy szkoły.

Wyniki matur 2026 z podziałem na przedmioty

ℹ️ Informacja o danych (OKE): Szczegółowe dane statystyczne (średnie, mediany, odchylenia) są publikowane wyłącznie dla przedmiotów, z których egzamin pisało powyżej 5 osób w danej placówce w celu ochrony prywatności uczniów. „Zdający” i „zdawalność” w tabeli niżej dotyczą tylko danego przedmiotu — to inna liczba niż „przystąpiło do wszystkich wymaganych egzaminów” powyżej, która dotyczy uzyskania świadectwa dojrzałości łącznie (wymaga zdania kompletu obowiązkowych przedmiotów).
Przedmiot Średnia i statystyki Zdający Laureaci Zdawalność Miejsce PL Miejsce w gminie
biologia poziom rozszerzony (M) 42,9% 📈 Me: 40% · σ: 17,8% · Mo: 40% 65 - -% 728 1
chemia poziom rozszerzony (M) 22,6% 📈 Me: 19% · σ: 17,1% · Mo: 13% 30 - -% 958 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 32,8% 📈 Me: 27% · σ: 19,6% · Mo: 17% 14 - -% 551 1
geografia poziom rozszerzony (M) 50,5% 📈 Me: 50% · σ: 20,4% · Mo: 37% 62 - -% 591 1
historia poziom rozszerzony (M) 57,7% 📈 Me: 61% · σ: 24,1% · Mo: 23% 32 - -% 328 1
historia sztuki poziom rozszerzony (M) 38,2% 📈 Me: 35% · σ: 15,2% · Mo: -% 8 - -% 148 1
informatyka poziom rozszerzony (M) 37,7% 📈 Me: 36% · σ: 17,1% · Mo: 20% 32 - -% 290 2
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 68,2% 📈 Me: 70% · σ: 15,2% · Mo: 82% 35 - -% 366 1
język angielski poziom podstawowy (M) 89,2% 📈 Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 97% 266 - 99,6% 598 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 75,1% 📈 Me: 80% · σ: 19,5% · Mo: 82% 207 - -% 870 1
język angielski ustny (M) 91,4% 📈 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 266 - 100% 393 1
język hiszpański poziom rozszerzony (M) 62% 📈 Me: 67,5% · σ: 22,8% · Mo: -% 6 - -% 18 1
język polski poziom podstawowy (M) 63,3% 📈 Me: 63% · σ: 14,3% · Mo: 58% 268 - 98,9% 1021 1
język polski poziom rozszerzony (M) 42,9% 📈 Me: 43% · σ: 28,3% · Mo: 0% 69 - -% 985 1
język polski ustny (M) 94,0% 📈 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 268 - 100% 27 1
matematyka poziom podstawowy (M) 68,6% 📈 Me: 70% · σ: 20,8% · Mo: 58% 268 - 97,4% 799 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 38,3% 📈 Me: 40% · σ: 24,2% · Mo: 8% 87 - -% 681 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 42,9% 📈 Me: 41% · σ: 19,5% · Mo: 22% 16 - -% 502 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce dla danego przedmiotu, a miejsce w gminie — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce. Kliknij średni wynik przy przedmiocie (📈), by zobaczyć historię jego wyników w tej szkole.

⚠️ Pozostałe przedmioty (mała liczebność grupy)

Poniższe przedmioty były zdawane w szkole, lecz ze względu na małą liczbę abiturientów szczegółowe wyniki procentowe nie zostały udostępnione:

Zobacz też

Źródło danych: wyniki egzaminu maturalnego 2026 publikowane przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne (OKE). Dowiedz się więcej o serwisie →