Które szkoły mają najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”? Zobacz ranking szkół w Polsce według średniego wyniku procentowego uzyskanego w 2026 roku.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Katowice”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)” dla 45 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 51,5%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 33,7% do 62,1%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 43 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 168 | 91,3% Me: 96% · σ: 13,0% · Mo: 100% | 38 | 1 | |
| 2 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA | Katowice (Śląskie) | 138 | 87,2% Me: 91% · σ: 11,9% · Mo: 98% | 90 | 2 | |
| 3 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 258 | 84,4% Me: 88% · σ: 12,7% · Mo: 98% | 145 | 3 | |
| 4 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 139 | 82,1% Me: 84% · σ: 13,2% · Mo: 88% | 200 | 4 | |
| 5 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IN ALTUM | Katowice (Śląskie) | 20 | 80% Me: 80% · σ: 16,1% · Mo: 76% | 270 | 5 | |
| 6 | TECHNIKUM NR 17 | Katowice (Śląskie) | 135 | 79,7% Me: 84% · σ: 15,8% · Mo: 94% | 278 | 6 | |
| 7 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.MIKOŁAJA KOPERNIKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 177 | 76% Me: 78% · σ: 16,0% · Mo: 86% | 418 | 7 | |
| 8 | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 33 | 71,5% Me: 68% · σ: 20,5% · Mo: 54% | 642 | 8 | |
| 9 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MELCHIORA WAŃKOWICZA Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI | Katowice (Śląskie) | 32 | 67,1% Me: 69% · σ: 15,7% · Mo: 64% | 879 | 9 | |
| 10 | PAŃSTWOWA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 46 | 65% Me: 67% · σ: 20,3% · Mo: 46% | 1006 | 10 | |
| 11 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BŁ. KS. EMILA SZRAMKA | Katowice (Śląskie) | 46 | 64,0% Me: 63% · σ: 20,7% · Mo: 40% | 1069 | 11 | |
| 12 | TECHNIKUM LOTNICZE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 41 | 62,1% Me: 58% · σ: 19,7% · Mo: 44% | 1161 | 12 | |
| 13 | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.I.J.PADEREWSKIEGO AKADEMICKIE | Katowice (Śląskie) | 106 | 62,1% Me: 62% · σ: 18,6% · Mo: 58% | 1163 | 13 | |
| 14 | TECHNIKUM NR 4 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 125 | 59,4% Me: 58% · σ: 18,3% · Mo: 48% | 1332 | 14 | |
| 15 | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.W.KORFANTEGO STOWARZYSZENIA RODZICÓW I NAUCZYCIELI | Katowice (Śląskie) | 10 | 57% Me: 52% · σ: 16,7% · Mo: 40% | 1524 | 15 | |
| 16 | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. JÓZEFA PANKIEWICZA W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 63 | 54,8% Me: 52% · σ: 22,1% · Mo: 26% | 1679 | 16 | |
| 17 | TECHNIKUM NR 1 | Katowice (Śląskie) | 40 | 54,2% Me: 51% · σ: 23,1% · Mo: 42% | 1736 | 17 | |
| 18 | TECHNIKUM NR 18 | Katowice (Śląskie) | 86 | 54,1% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 54% | 1754 | 18 | |
| 19 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO | Katowice (Śląskie) | 46 | 54,1% Me: 52% · σ: 15,3% · Mo: 44% | 1756 | 19 | |
| 20 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HARCERZY OBROŃCÓW KATOWICE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 133 | 53,8% Me: 52% · σ: 18,7% · Mo: 46% | 1781 | 20 | |
| 21 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 68 | 52,9% Me: 51% · σ: 21,9% · Mo: 38% | 1871 | 21 | |
| 22 | TECHNIKUM NR 12 | Katowice (Śląskie) | 43 | 52,5% Me: 54% · σ: 17,9% · Mo: 48% | 1895 | 22 | |
| 23 | TECHNIKUM NR 2 | Katowice (Śląskie) | 61 | 51,5% Me: 52% · σ: 20,4% · Mo: 22% | 2017 | 23 | |
| 24 | XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DZIEWIĘCIU GÓRNIKÓW Z WUJKA W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 43 | 50,2% Me: 46% · σ: 21,1% · Mo: 36% | 2127 | 24 | |
| 25 | TECHNIKUM NR 8 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDANSKU | Katowice (Śląskie) | 47 | 49,9% Me: 50% · σ: 16,9% · Mo: 42% | 2157 | 25 | |
| 26 | TECHNIKUM NR 15 IM. TOMASZA KLENCZARA | Katowice (Śląskie) | 8 | 46,2% Me: 46% · σ: 23,7% · Mo: 46% | 2515 | 26 | |
| 27 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLSKIEGO ZWIĄZKU HOKEJA NA LODZIE | Katowice (Śląskie) | 10 | 45,8% Me: 42% · σ: 13,0% · Mo: 42% | 2574 | 27 | |
| 28 | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.MJR HENRYKA SUCHARSKIEGO | Katowice (Śląskie) | 67 | 45,3% Me: 46% · σ: 18,4% · Mo: 42% | 2625 | 28 | |
| 29 | TECHNIKUM NR 10 | Katowice (Śląskie) | 26 | 43,6% Me: 39% · σ: 19,5% · Mo: 26% | 2808 | 29 | |
| 30 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA DŁUGOSZA | Katowice (Śląskie) | 113 | 43,4% Me: 40% · σ: 17,9% · Mo: 38% | 2837 | 30 | |
| 31 | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 48 | 40,5% Me: 34% · σ: 23,5% · Mo: 22% | 3129 | 31 | |
| 32 | AUTORSKA SZKOŁA PONADPODSTAWOWA-LICEUM SOWIZDRZAŁA | Katowice (Śląskie) | 10 | 35,6% Me: 40% · σ: 20,1% · Mo: 46% | 3570 | 32 | |
| 33 | TECHNIKUM NR 13 | Katowice (Śląskie) | 24 | 35,6% Me: 32% · σ: 20,8% · Mo: 62% | 3573 | 33 | |
| 34 | XIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH | Katowice (Śląskie) | 23 | 33,7% Me: 28% · σ: 16,8% · Mo: 14% | 3690 | 34 | |
| 35 | TECHNIKUM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 16 | 33,5% Me: 29% · σ: 17,5% · Mo: 14% | 3701 | 35 | |
| 36 | TECHNIKUM NR 3 | Katowice (Śląskie) | 10 | 32,8% Me: 30% · σ: 11,8% · Mo: 26% | 3744 | 36 | |
| 37 | XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO | Katowice (Śląskie) | 48 | 32,8% Me: 31% · σ: 15,6% · Mo: 46% | 3748 | 37 | |
| 38 | TECHNIKUM NR 16 | Katowice (Śląskie) | 25 | 30,6% Me: 24% · σ: 20,6% · Mo: 18% | 3878 | 38 | |
| 39 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EFFEKT W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 26 | 28,9% Me: 26% · σ: 16,8% · Mo: 14% | 3968 | 39 | |
| 40 | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HENRYKA SIENKIEWICZA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 12 | 27,8% Me: 24% · σ: 20,1% · Mo: 10% | 4018 | 40 | |
| 41 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 7 W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 5 | 26,8% Me: 28% · σ: 12,8% · Mo: - | 4068 | 41 | |
| 42 | TECHNIKUM NR 7 | Katowice (Śląskie) | 25 | 25,0% Me: 24% · σ: 13,1% · Mo: 14% | 4158 | 42 | |
| 43 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH COSINUS PLUS W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 49 | 20,8% Me: 18% · σ: 15,2% · Mo: 10% | 4365 | 43 | |
| 44 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH ŻAK | Katowice (Śląskie) | 22 | 17,7% Me: 17% · σ: 11,8% · Mo: 20% | 4504 | 44 | |
| 45 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 5 W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 5 | 17,5% Me: 17% · σ: 4,3% · Mo: - | 4514 | 45 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 258. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.