Szukasz szkoły z wysokimi wynikami z przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”? Sprawdź ranking oraz statystyki, w tym medianę, odchylenie standardowe i pozycję szkoły w gminie.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Katowice”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)” dla 41 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 65,7%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 56,1% do 77,5%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 34 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA | Katowice (Śląskie) | 90 | 91,4% Me: 93% · σ: 7,4% · Mo: 92% | 48 | 1 | |
| 2 | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 155 | 89,4% Me: 93% · σ: 10,7% · Mo: 95% | 94 | 2 | |
| 3 | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 32 | 89% Me: 90% · σ: 9,0% · Mo: 97% | 105 | 3 | |
| 4 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 235 | 87,7% Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 92% | 153 | 4 | |
| 5 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 124 | 86,5% Me: 90% · σ: 12,5% · Mo: 92% | 190 | 5 | |
| 6 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IN ALTUM | Katowice (Śląskie) | 20 | 84,8% Me: 91% · σ: 13,1% · Mo: 95% | 257 | 6 | |
| 7 | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.W.KORFANTEGO STOWARZYSZENIA RODZICÓW I NAUCZYCIELI | Katowice (Śląskie) | 8 | 82,8% Me: 84% · σ: 5,8% · Mo: 80% | 339 | 7 | |
| 8 | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. JÓZEFA PANKIEWICZA W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 57 | 81,1% Me: 87% · σ: 18,3% · Mo: 92% | 429 | 8 | |
| 9 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.MIKOŁAJA KOPERNIKA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 149 | 80,8% Me: 88% · σ: 18,2% · Mo: 92% | 448 | 9 | |
| 10 | TECHNIKUM LOTNICZE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 28 | 77,9% Me: 82,5% · σ: 17,7% · Mo: 58% | 659 | 10 | |
| 11 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MELCHIORA WAŃKOWICZA Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI | Katowice (Śląskie) | 23 | 77,5% Me: 82% · σ: 15,0% · Mo: 82% | 690 | 11 | |
| 12 | TECHNIKUM NR 17 | Katowice (Śląskie) | 108 | 77,1% Me: 83% · σ: 18,4% · Mo: 88% | 713 | 12 | |
| 13 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BŁ. KS. EMILA SZRAMKA | Katowice (Śląskie) | 37 | 75,8% Me: 80% · σ: 17,1% · Mo: 92% | 801 | 13 | |
| 14 | TECHNIKUM NR 4 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 69 | 75,7% Me: 75% · σ: 16,8% · Mo: 90% | 808 | 14 | |
| 15 | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.I.J.PADEREWSKIEGO AKADEMICKIE | Katowice (Śląskie) | 86 | 75,2% Me: 78% · σ: 16,4% · Mo: 90% | 857 | 15 | |
| 16 | PAŃSTWOWA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 34 | 70,8% Me: 77,5% · σ: 21,8% · Mo: 78% | 1264 | 16 | |
| 17 | AUTORSKA SZKOŁA PONADPODSTAWOWA-LICEUM SOWIZDRZAŁA | Katowice (Śląskie) | 9 | 69,2% Me: 80% · σ: 23,9% · Mo: 87% | 1425 | 17 | |
| 18 | TECHNIKUM NR 10 | Katowice (Śląskie) | 13 | 68,9% Me: 68% · σ: 24,4% · Mo: 77% | 1457 | 18 | |
| 19 | TECHNIKUM NR 18 | Katowice (Śląskie) | 73 | 66,8% Me: 72% · σ: 24,2% · Mo: 78% | 1657 | 19 | |
| 20 | TECHNIKUM NR 2 | Katowice (Śląskie) | 35 | 66,3% Me: 68% · σ: 18,6% · Mo: 60% | 1718 | 20 | |
| 21 | XIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH | Katowice (Śląskie) | 15 | 65,7% Me: 72% · σ: 21,9% · Mo: 68% | 1778 | 21 | |
| 22 | TECHNIKUM NR 1 | Katowice (Śląskie) | 29 | 64,3% Me: 65% · σ: 20,9% · Mo: 82% | 1912 | 22 | |
| 23 | TECHNIKUM NR 12 | Katowice (Śląskie) | 32 | 64,3% Me: 67% · σ: 17,7% · Mo: 63% | 1919 | 23 | |
| 24 | XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DZIEWIĘCIU GÓRNIKÓW Z WUJKA W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 37 | 62,1% Me: 63% · σ: 19,4% · Mo: 67% | 2121 | 24 | |
| 25 | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 43 | 61,7% Me: 65% · σ: 21,8% · Mo: 70% | 2185 | 25 | |
| 26 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HARCERZY OBROŃCÓW KATOWICE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 64 | 61,5% Me: 65% · σ: 21,0% · Mo: 70% | 2203 | 26 | |
| 27 | TECHNIKUM NR 8 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDANSKU | Katowice (Śląskie) | 34 | 61,4% Me: 63% · σ: 23,1% · Mo: 82% | 2213 | 27 | |
| 28 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO | Katowice (Śląskie) | 41 | 60,5% Me: 57% · σ: 24,4% · Mo: 78% | 2313 | 28 | |
| 29 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA DŁUGOSZA | Katowice (Śląskie) | 94 | 60,0% Me: 62% · σ: 24,1% · Mo: 87% | 2363 | 29 | |
| 30 | TECHNIKUM NR 13 | Katowice (Śląskie) | 15 | 57,7% Me: 62% · σ: 22,4% · Mo: 63% | 2624 | 30 | |
| 31 | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HENRYKA SIENKIEWICZA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 7 | 56,1% Me: 57% · σ: 24,2% · Mo: - | 2768 | 31 | |
| 32 | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.MJR HENRYKA SUCHARSKIEGO | Katowice (Śląskie) | 45 | 55,9% Me: 58% · σ: 24,6% · Mo: 47% | 2797 | 32 | |
| 33 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EFFEKT W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 16 | 55% Me: 62,5% · σ: 27,3% · Mo: 87% | 2885 | 33 | |
| 34 | TECHNIKUM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 11 | 53,9% Me: 73% · σ: 28,6% · Mo: 75% | 3002 | 34 | |
| 35 | TECHNIKUM NR 16 | Katowice (Śląskie) | 19 | 53,5% Me: 53% · σ: 26,4% · Mo: 23% | 3039 | 35 | |
| 36 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 63 | 53,1% Me: 54% · σ: 22,0% · Mo: 40% | 3086 | 36 | |
| 37 | XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO | Katowice (Śląskie) | 31 | 52,1% Me: 60% · σ: 27,5% · Mo: 17% | 3181 | 37 | |
| 38 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH COSINUS PLUS W KATOWICACH | Katowice (Śląskie) | 25 | 51,0% Me: 55% · σ: 30,5% · Mo: 12% | 3270 | 38 | |
| 39 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO POLSKIEGO ZWIĄZKU HOKEJA NA LODZIE | Katowice (Śląskie) | 10 | 50,8% Me: 45% · σ: 27,1% · Mo: - | 3281 | 39 | |
| 40 | TECHNIKUM NR 7 | Katowice (Śląskie) | 7 | 43,4% Me: 52% · σ: 19,4% · Mo: 52% | 3782 | 40 | |
| 41 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH ŻAK | Katowice (Śląskie) | 12 | 21,3% Me: 15% · σ: 13,5% · Mo: 15% | 4183 | 41 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 235. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.