Sprawdź, które szkoły osiągnęły najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)” w 2026 roku. Ranking obejmuje szkoły z opublikowanym średnim wynikiem i jest uporządkowany od najwyższego rezultatu.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Poznań”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)” dla 101 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 59,9%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 49,1% do 70,7%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 65 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ ZAMOYSKIEJ I HELENY MODRZEJEWSKIEJ | Poznań (Wielkopolskie) | 89 | 84,3% Me: 85% · σ: 9,1% · Mo: 90% | 5 | 1 | |
| 2 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY | Poznań (Wielkopolskie) | 141 | 82,4% Me: 83% · σ: 11,0% · Mo: 88% | 10 | 2 | |
| 3 | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM ADAMA MICKIEWICZA | Poznań (Wielkopolskie) | 200 | 80,6% Me: 83% · σ: 12,8% · Mo: 93% | 19 | 3 | |
| 4 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO | Poznań (Wielkopolskie) | 204 | 80,4% Me: 80% · σ: 9,7% · Mo: 68% | 23 | 4 | |
| 5 | XXXVIII DWUJĘZYCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Poznań (Wielkopolskie) | 146 | 76,8% Me: 78% · σ: 12,2% · Mo: 90% | 82 | 5 | |
| 6 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA KANTEGO | Poznań (Wielkopolskie) | 162 | 76,5% Me: 77% · σ: 12,1% · Mo: 73% | 92 | 6 | |
| 7 | XVI LICEUM OGÓLNOKSZTA ŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. CHARLES DE GAULLE'A | Poznań (Wielkopolskie) | 129 | 76,4% Me: 77% · σ: 10,6% · Mo: 82% | 93 | 7 | |
| 8 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKONU PIJARÓW IM. ŚW. JÓZEFA KALASANCJUSZA W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 75 | 75,7% Me: 77% · σ: 11,8% · Mo: 77% | 106 | 8 | |
| 9 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI | Poznań (Wielkopolskie) | 149 | 75,1% Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 87% | 137 | 9 | |
| 10 | XII LICEUM OGÓLNOKSZTŁCACE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ -CURIE | Poznań (Wielkopolskie) | 165 | 74,9% Me: 75% · σ: 12,8% · Mo: 75% | 143 | 10 | |
| 11 | XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JADWIGI I WACŁAWA ZEMBRZUSKICH | Poznań (Wielkopolskie) | 184 | 74,6% Me: 75% · σ: 10,6% · Mo: 72% | 150 | 11 | |
| 12 | XXXIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SIÓSTR URSZULANEK UNII RZYMSKIEJ W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 59 | 74% Me: 75% · σ: 11,8% · Mo: 68% | 172 | 12 | |
| 13 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO | Poznań (Wielkopolskie) | 171 | 73,9% Me: 77% · σ: 12,9% · Mo: 78% | 176 | 13 | |
| 14 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ | Poznań (Wielkopolskie) | 153 | 73,9% Me: 75% · σ: 11,4% · Mo: 78% | 178 | 14 | |
| 15 | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA LIBELTA | Poznań (Wielkopolskie) | 151 | 73,5% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 70% | 199 | 15 | |
| 16 | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 4 STO W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 73 | 73,1% Me: 75% · σ: 11,5% · Mo: 73% | 222 | 16 | |
| 17 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KLAUDYNY POTOCKIEJ | Poznań (Wielkopolskie) | 247 | 72,7% Me: 73% · σ: 12,3% · Mo: 70% | 237 | 17 | |
| 18 | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO | Poznań (Wielkopolskie) | 187 | 72,4% Me: 72% · σ: 11,7% · Mo: 67% | 245 | 18 | |
| 19 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KSW IM. BŁ. NATALII TUŁASIEWICZ W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 63 | 72,4% Me: 73% · σ: 11,4% · Mo: 73% | 248 | 19 | |
| 20 | XXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ JADWIGI ZAMOYSKIEJ | Poznań (Wielkopolskie) | 172 | 72,0% Me: 72,5% · σ: 12,0% · Mo: 80% | 270 | 20 | |
| 21 | XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. P0ROF. WIKTORA DEGI | Poznań (Wielkopolskie) | 141 | 72,0% Me: 72% · σ: 11,7% · Mo: 67% | 271 | 21 | |
| 22 | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. PIOTRA POTWOROWSKIEGO W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 46 | 71,8% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 68% | 284 | 22 | |
| 23 | TECHNIKUM KOMUNIKACJI | Poznań (Wielkopolskie) | 149 | 71,2% Me: 72% · σ: 12,1% · Mo: 58% | 316 | 23 | |
| 24 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE FLEX | Poznań (Wielkopolskie) | 9 | 71,1% Me: 65% · σ: 15,7% · Mo: 60% | 327 | 24 | |
| 25 | PUBLICZNE SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W POZNANIU IM. BŁ.PIĄTKI POZNAŃSKIEJ | Poznań (Wielkopolskie) | 65 | 70,9% Me: 72% · σ: 13,0% · Mo: 60% | 349 | 25 | |
| 26 | POZNAŃSKA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA IM.MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA | Poznań (Wielkopolskie) | 60 | 70,7% Me: 69% · σ: 12,2% · Mo: 65% | 370 | 26 | |
| 27 | XXI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA | Poznań (Wielkopolskie) | 97 | 70,1% Me: 70% · σ: 13,6% · Mo: 78% | 423 | 27 | |
| 28 | XX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO. | Poznań (Wielkopolskie) | 186 | 69,7% Me: 70% · σ: 12,3% · Mo: 65% | 452 | 28 | |
| 29 | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. JADWIGI KALISZEWSKIEJ W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 11 | 69,1% Me: 72% · σ: 11,5% · Mo: 78% | 491 | 29 | |
| 30 | XVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Poznań (Wielkopolskie) | 163 | 68,4% Me: 68% · σ: 12,7% · Mo: 80% | 549 | 30 | |
| 31 | LICEUM AKADEMICKIE DA VINCI | Poznań (Wielkopolskie) | 67 | 67,3% Me: 68% · σ: 11,0% · Mo: 70% | 632 | 31 | |
| 32 | TECHNIKUM ENERGETYCZNE IM. HENRYKA ZYGALSKIEGO | Poznań (Wielkopolskie) | 83 | 66,4% Me: 68% · σ: 12,6% · Mo: 72% | 713 | 32 | |
| 33 | TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI | Poznań (Wielkopolskie) | 179 | 65,0% Me: 65% · σ: 12,0% · Mo: 62% | 843 | 33 | |
| 34 | SPARK ACADEMY - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Poznań (Wielkopolskie) | 17 | 64,8% Me: 68% · σ: 9,9% · Mo: 70% | 868 | 34 | |
| 35 | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PRZEMYSŁA II | Poznań (Wielkopolskie) | 171 | 64,5% Me: 65% · σ: 12,5% · Mo: 60% | 898 | 35 | |
| 36 | LICEUM POLISH-AMERICAN WWW SCHOOL | Poznań (Wielkopolskie) | 16 | 64,2% Me: 67,5% · σ: 15,2% · Mo: 75% | 922 | 36 | |
| 37 | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA BALETOWA IM. OLGI SŁAWSKIEJ-LIPCZYŃSKIEJ W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 16 | 63,9% Me: 70% · σ: 17,0% · Mo: 70% | 961 | 37 | |
| 38 | SPORTOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA NOWAKA | Poznań (Wielkopolskie) | 51 | 63,9% Me: 62% · σ: 11,8% · Mo: 62% | 971 | 38 | |
| 39 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMKA STRZAŁKOWSKIEGO W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 68 | 63,8% Me: 67% · σ: 15,5% · Mo: 77% | 980 | 39 | |
| 40 | TECHNIKUM POLIGRAFICZNO-ADMINISTRACYJNE | Poznań (Wielkopolskie) | 146 | 63,7% Me: 63% · σ: 15,9% · Mo: 63% | 990 | 40 | |
| 41 | CHRZEŚCIJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA DAWIDA W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 32 | 62,4% Me: 68% · σ: 17,0% · Mo: 77% | 1124 | 41 | |
| 42 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH „SZKOŁA NA CZASIE” | Poznań (Wielkopolskie) | 21 | 62,4% Me: 63% · σ: 16,4% · Mo: 72% | 1130 | 42 | |
| 43 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH | Poznań (Wielkopolskie) | 22 | 62,3% Me: 61% · σ: 14,0% · Mo: 60% | 1141 | 43 | |
| 44 | XXVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Poznań (Wielkopolskie) | 80 | 62,3% Me: 62% · σ: 12,5% · Mo: 62% | 1143 | 44 | |
| 45 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MATKI J. BORZĘCKIEJ ZGROMADZENIA SIÓSTR ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO | Poznań (Wielkopolskie) | 26 | 62,2% Me: 60% · σ: 10,2% · Mo: 58% | 1151 | 45 | |
| 46 | LICEUM AKADEMICKIE LINDE.EDU.PL | Poznań (Wielkopolskie) | 54 | 61,8% Me: 62% · σ: 15,7% · Mo: 62% | 1189 | 46 | |
| 47 | TECHNIKUM EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNE NR 1 | Poznań (Wielkopolskie) | 166 | 61,6% Me: 62% · σ: 14,3% · Mo: 43% | 1219 | 47 | |
| 48 | XXXI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Poznań (Wielkopolskie) | 69 | 61,0% Me: 60% · σ: 12,9% · Mo: 53% | 1279 | 48 | |
| 49 | PRIVATE HIGH SCHOOL GAUDIUM ET STUDIUM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Poznań (Wielkopolskie) | 25 | 60,7% Me: 62% · σ: 12,1% · Mo: 48% | 1308 | 49 | |
| 50 | TECHNIKUM NR 6 IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO | Poznań (Wielkopolskie) | 119 | 60,1% Me: 60% · σ: 16,0% · Mo: 55% | 1368 | 50 | |
| 51 | DWUJĘZYCZNE LICEUM AKADEMICKIE WSHIU | Poznań (Wielkopolskie) | 7 | 59,9% Me: 62% · σ: 11,0% · Mo: 67% | 1398 | 51 | |
| 52 | TECHNIKUM BUDOWLANE IM. GEN. WŁADYSŁWA ANDERSA | Poznań (Wielkopolskie) | 97 | 59,6% Me: 60% · σ: 12,8% · Mo: 68% | 1429 | 52 | |
| 53 | XXIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Poznań (Wielkopolskie) | 123 | 58,1% Me: 58% · σ: 15,0% · Mo: 45% | 1624 | 53 | |
| 54 | SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 1 IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ W POZNANIU STO | Poznań (Wielkopolskie) | 36 | 57,8% Me: 60% · σ: 13,8% · Mo: 45% | 1667 | 54 | |
| 55 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO | Poznań (Wielkopolskie) | 144 | 57,3% Me: 55% · σ: 13,7% · Mo: 55% | 1737 | 55 | |
| 56 | TECHNIKUM BUDOWLANO-DRZEWNE | Poznań (Wielkopolskie) | 60 | 56,6% Me: 57,5% · σ: 14,1% · Mo: 58% | 1853 | 56 | |
| 57 | TECHNIKUM GASTRONOMICZNE | Poznań (Wielkopolskie) | 48 | 55,9% Me: 56% · σ: 13,9% · Mo: 53% | 1929 | 57 | |
| 58 | TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE | Poznań (Wielkopolskie) | 77 | 55,8% Me: 57% · σ: 13,5% · Mo: 47% | 1949 | 58 | |
| 59 | TECHNIKUM ŚRODOWISKA W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 134 | 55,8% Me: 57% · σ: 17,0% · Mo: 60% | 1950 | 59 | |
| 60 | NIEPUBLICZNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Poznań (Wielkopolskie) | 30 | 55,2% Me: 51% · σ: 19,8% · Mo: 37% | 2019 | 60 | |
| 61 | TECHNIKUM NR 19 | Poznań (Wielkopolskie) | 98 | 55,0% Me: 55% · σ: 14,4% · Mo: 53% | 2041 | 61 | |
| 62 | TECHNIKUM MECHANICZNE | Poznań (Wielkopolskie) | 61 | 54,0% Me: 55% · σ: 17,1% · Mo: 43% | 2164 | 62 | |
| 63 | TECHNIKUM W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 10 | 53,1% Me: 51% · σ: 15,2% · Mo: - | 2298 | 63 | |
| 64 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE O!MEGA | Poznań (Wielkopolskie) | 11 | 52,7% Me: 53% · σ: 14,5% · Mo: 42% | 2357 | 64 | |
| 65 | XVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Poznań (Wielkopolskie) | 81 | 52,6% Me: 53% · σ: 13,6% · Mo: 53% | 2368 | 65 | |
| 66 | TECHNIKUM EKONOMICZNO-HANDLOWE | Poznań (Wielkopolskie) | 220 | 52,5% Me: 53% · σ: 15,0% · Mo: 52% | 2383 | 66 | |
| 67 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA WYCHOWAWCÓW IM. KARDYNAŁA AUGUSTA HLONDA W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 25 | 52% Me: 52% · σ: 15,7% · Mo: 33% | 2445 | 67 | |
| 68 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE „LICEUM W CHMURZE” W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 2585 | 51,9% Me: 53% · σ: 20,2% · Mo: 57% | 2457 | 68 | |
| 69 | TECHNIKUM GEODEZYJNO-DROGOWE | Poznań (Wielkopolskie) | 52 | 51,5% Me: 56% · σ: 17,1% · Mo: 62% | 2504 | 69 | |
| 70 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MIESZKO W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 58 | 51,0% Me: 50% · σ: 16,6% · Mo: 37% | 2570 | 70 | |
| 71 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "SCANDYNAVIA" | Poznań (Wielkopolskie) | 37 | 50,1% Me: 52,5% · σ: 17,4% · Mo: 43% | 2686 | 71 | |
| 72 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO MARCINA GORTATA W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 89 | 50,1% Me: 50% · σ: 11,9% · Mo: 50% | 2693 | 72 | |
| 73 | ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH - TECHNIKUM IM. ROGERA SŁAWSKIEGO | Poznań (Wielkopolskie) | 50 | 50,0% Me: 51% · σ: 22,4% · Mo: 58% | 2708 | 73 | |
| 74 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "KOSSAKA" W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 106 | 49,9% Me: 49% · σ: 15,1% · Mo: 43% | 2710 | 74 | |
| 75 | TECHNIKUM ELEKTRONICZNO-MECHANICZNE | Poznań (Wielkopolskie) | 86 | 49,9% Me: 50% · σ: 14,4% · Mo: 52% | 2714 | 75 | |
| 76 | AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE WSHIU | Poznań (Wielkopolskie) | 23 | 49,1% Me: 53% · σ: 18,1% · Mo: 55% | 2829 | 76 | |
| 77 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE HORYZONT | Poznań (Wielkopolskie) | 21 | 48,3% Me: 53% · σ: 18,7% · Mo: 57% | 2937 | 77 | |
| 78 | TECHNIKUM ODZIEŻOWO-USŁUGOWE | Poznań (Wielkopolskie) | 63 | 48,1% Me: 50% · σ: 17,4% · Mo: 52% | 2963 | 78 | |
| 79 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 18 | 47,9% Me: 48,5% · σ: 21,4% · Mo: 22% | 2995 | 79 | |
| 80 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPECJALNE Z ODDZIAŁAMI ZORGANIZOWANYMI W ZAKŁADZIE OPIEKI ZDROWOTNEJ W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 8 | 46,6% Me: 48% · σ: 13,6% · Mo: - | 3163 | 80 | |
| 81 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "AS" W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 39 | 46,4% Me: 48% · σ: 19,5% · Mo: 50% | 3190 | 81 | |
| 82 | TECHNIKUM PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO | Poznań (Wielkopolskie) | 66 | 46,4% Me: 47% · σ: 15,8% · Mo: 50% | 3196 | 82 | |
| 83 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TEB EDUKACJA W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 110 | 45,5% Me: 45% · σ: 15,8% · Mo: 43% | 3313 | 83 | |
| 84 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ALMA MATER | Poznań (Wielkopolskie) | 7 | 45,4% Me: 47% · σ: 17,6% · Mo: 43% | 3317 | 84 | |
| 85 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 6 | Poznań (Wielkopolskie) | 9 | 45,3% Me: 43% · σ: 11,2% · Mo: 55% | 3326 | 85 | |
| 86 | IV PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTYNA AURELIUSZA W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 7 | 43,9% Me: 50% · σ: 10,8% · Mo: 50% | 3487 | 86 | |
| 87 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "COSINUS PLUS" W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 46 | 42,9% Me: 42,5% · σ: 19,2% · Mo: 22% | 3581 | 87 | |
| 88 | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 72 | 42,6% Me: 43% · σ: 14,3% · Mo: 42% | 3611 | 88 | |
| 89 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 13 | 42,2% Me: 47% · σ: 13,2% · Mo: 47% | 3647 | 89 | |
| 90 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH POZNAŃSKIEGO CENTRUM EDUKACJI | Poznań (Wielkopolskie) | 20 | 42% Me: 42% · σ: 18,1% · Mo: 17% | 3664 | 90 | |
| 91 | TECHNIKUM SAMOCHODOWE | Poznań (Wielkopolskie) | 97 | 41,9% Me: 40% · σ: 12,1% · Mo: 40% | 3668 | 91 | |
| 92 | XXXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI TERAPEUTYCZNYMI IM. JANA PAWŁA II W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 39 | 38,9% Me: 35% · σ: 16,3% · Mo: 35% | 3874 | 92 | |
| 93 | PLUS - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 44 | 37,2% Me: 38% · σ: 16,5% · Mo: 38% | 3994 | 93 | |
| 94 | XXXX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 89 | 36,4% Me: 35% · σ: 19,0% · Mo: 32% | 4040 | 94 | |
| 95 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH LUPUS | Poznań (Wielkopolskie) | 12 | 36,4% Me: 35% · σ: 21,0% · Mo: 20% | 4041 | 95 | |
| 96 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 3 | Poznań (Wielkopolskie) | 8 | 36% Me: 37% · σ: 9,2% · Mo: 30% | 4064 | 96 | |
| 97 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 5 | Poznań (Wielkopolskie) | 10 | 30,8% Me: 31,5% · σ: 17,7% · Mo: 38% | 4304 | 97 | |
| 98 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 | Poznań (Wielkopolskie) | 40 | 30,3% Me: 32,5% · σ: 18,6% · Mo: 12% | 4324 | 98 | |
| 99 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 4 | Poznań (Wielkopolskie) | 37 | 25,4% Me: 25% · σ: 14,9% · Mo: 7% | 4458 | 99 | |
| 100 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 | Poznań (Wielkopolskie) | 5 | 23% Me: 20% · σ: 12,0% · Mo: - | 4502 | 100 | |
| 101 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W POZNANIU | Poznań (Wielkopolskie) | 45 | 22,7% Me: 18% · σ: 15,8% · Mo: 7% | 4511 | 101 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 2585. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.