📍 Adres: Stefana Żeromskiego 9, Poznań | Gmina: Poznań | Powiat: Poznań | Województwo: Wielkopolskie | RSPO: 478779
Ile wynosiła zdawalność matury 2026 w szkole LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE „LICEUM W CHMURZE” W POZNANIU? Sprawdź szczegółowe statystyki dla miejscowości Poznań, w tym wyniki z poszczególnych przedmiotów i pozycję szkoły w rankingach.
Do matury przystąpiło 2490 osób, z których 1529 zdało egzamin. Zdawalność wyniosła 61,4%.
Zdawalność szkoły jest niższa o 24,7 pkt proc. od średniej dla liceów w gminie Poznań (86,1%).
Najwyższe pozycje przedmiotowe:
W porównaniu z 2025 r. zdawalność spadła o 10,0 pkt proc.
Najliczniejsza grupa z opublikowanym średnim wynikiem, spośród przedmiotów mających co najmniej 10 zdających, to „język polski poziom podstawowy (M)”: 2585 zdających i średni wynik 51,9%. Wybór tego przedmiotu wynika z liczebności grupy, nie z oceny poziomu szkoły.
Szkoła ma opublikowane średnie dla 26 przedmiotów z co najmniej 10 zdającymi. Porównywanie wyników różnych przedmiotów nie jest bezpośrednią miarą ich trudności ani jakości nauczania.
Zdawalność 61,4% informuje, jaka część zdających spełniła warunki uzyskania świadectwa dojrzałości w analizowanym roczniku. Nie jest to średnia punktów uzyskanych na egzaminach.
W tabeli poniżej rozdzielono poszczególne przedmioty. Zwróć uwagę zarówno na średni wynik, jak i liczbę zdających. Mediana wskazuje środkowy wynik uporządkowanego zbioru, a odchylenie standardowe opisuje zróżnicowanie wyników w grupie.
Wyniki zależą także od składu rocznika i wyboru przedmiotów. Jeśli dostępne są wcześniejsze lata, sprawdź historię wyników; różnice między rocznikami nie muszą oznaczać zmiany jakości pracy szkoły.
| Przedmiot | Średnia i statystyki | Zdający | Laureaci | Zdawalność | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| biologia poziom rozszerzony (M) | 27,1% Me: 20% · σ: 19,2% · Mo: 13% | 610 | - | -% | 1401 | 40 | |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 19,8% Me: 13% · σ: 20,8% · Mo: 5% | 216 | - | -% | 1017 | 31 | |
| filozofia poziom rozszerzony (M) | 33,7% Me: 25% · σ: 24,6% · Mo: 10% | 59 | 1 | -% | 20 | 1 | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 17,0% Me: 10% · σ: 15,9% · Mo: 7% | 45 | - | -% | 747 | 20 | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 32,6% Me: 27% · σ: 19,2% · Mo: 18% | 364 | - | -% | 1527 | 49 | |
| historia muzyki poziom rozszerzony (M) | 43% Me: 40% · σ: 23,9% · Mo: -% | 7 | - | -% | 8 | 1 | |
| historia poziom rozszerzony (M) | 27,9% Me: 22% · σ: 22,0% · Mo: 8% | 141 | - | -% | 1081 | 37 | |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 30,1% Me: 20% · σ: 25,7% · Mo: 5% | 23 | - | -% | 178 | 6 | |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 20,2% Me: 10% · σ: 21,6% · Mo: 2% | 30 | - | -% | 509 | 12 | |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 66,4% Me: 72% · σ: 18,8% · Mo: 83% | 128 | - | -% | 388 | 19 | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 77,8% Me: 87% · σ: 22,3% · Mo: 95% | 2538 | - | 95,2% | 1641 | 59 | |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 65,7% Me: 72% · σ: 23,9% · Mo: 87% | 1927 | - | -% | 1787 | 55 | |
| język angielski ustny (M) | 83,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2481 | - | 98,3% | 1349 | 49 | |
| język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) | 95,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 77 | - | -% | 25 | 2 | |
| język hiszpański poziom podstawowy (M) | 67,1% Me: 77,5% · σ: 21,2% · Mo: 85% | 8 | - | 87,5% | 31 | 2 | |
| język hiszpański poziom rozszerzony (M) | 50,3% Me: 57% · σ: 19,7% · Mo: 57% | 17 | - | -% | 35 | 2 | |
| język hiszpański ustny (M) | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 8 | - | 100% | 36 | 4 | |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 77,3% Me: 85% · σ: 22,8% · Mo: 98% | 19 | - | 94,4% | 63 | 3 | |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 61,4% Me: 68,5% · σ: 30,1% · Mo: 98% | 30 | - | -% | 82 | 6 | |
| język niemiecki ustny (M) | 81,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 9 | - | -% | 159 | 5 | |
| język polski poziom podstawowy (M) | 51,9% Me: 53% · σ: 20,2% · Mo: 57% | 2585 | - | 88,8% | 2457 | 68 | |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 32,8% Me: 31% · σ: 29,0% · Mo: 0% | 546 | - | -% | 1429 | 48 | |
| język polski ustny (M) | 66,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2501 | - | 94,1% | 2160 | 40 | |
| język rosyjski poziom podstawowy (M) | 87,4% Me: 88% · σ: 6,3% · Mo: 83% | 11 | - | 100% | 25 | 1 | |
| język rosyjski poziom rozszerzony (M) | 78,6% Me: 80% · σ: 15,6% · Mo: 95% | 23 | - | -% | 86 | 4 | |
| język rosyjski ustny (M) | 94,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 10 | - | 100% | 55 | 4 | |
| język włoski poziom rozszerzony (M) | 46,8% Me: 33% · σ: 31,0% · Mo: 18% | 5 | - | -% | 8 | 1 | |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 36,5% Me: 32% · σ: 22,3% · Mo: 14% | 2577 | - | 62,9% | 3498 | 83 | |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 14,5% Me: 6% · σ: 18,5% · Mo: 0% | 322 | - | -% | 1722 | 47 | |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 21,1% Me: 17,5% · σ: 15,9% · Mo: 8% | 26 | - | -% | 108 | 6 | |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 27,2% Me: 18% · σ: 22,0% · Mo: 8% | 227 | - | -% | 803 | 22 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce dla danego przedmiotu, a miejsce w gminie — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce. Kliknij średni wynik przy przedmiocie (📈), by zobaczyć historię jego wyników w tej szkole.
Poniższe przedmioty były zdawane w szkole, lecz ze względu na małą liczbę abiturientów szczegółowe wyniki procentowe nie zostały udostępnione:
Źródło danych: wyniki egzaminu maturalnego 2026 publikowane przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne (OKE). Dowiedz się więcej o serwisie →