Wyniki matury z przedmiotu: matematyka poziom podstawowy (M)

Które szkoły mają najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”? Zobacz ranking szkół w Polsce według średniego wyniku procentowego uzyskanego w 2026 roku.

Zakres danych: miejscowość zawiera „Nowy Sącz”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony

Jak porównywać wyniki z tego egzaminu?

Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.

Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.

📍 Filtruj lokalizację
Wyczyść

Co wynika z danych?

Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)” dla 32 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 50,1%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.

Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 40,0% do 66,9%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.

Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 48 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.

Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.

Miejsce Szkoła Miejscowość Liczba zdających Średnia i statystyki Miejsce PL Miejsce w gminie
1 TECHNIKUM NR 7 IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 187 87,5% Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 94% 84 1
2 AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. KRÓLA BOLESŁAWA CHROBREGO W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 29 81,9% Me: 88% · σ: 15,8% · Mo: 96% 205 2
3 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA DŁUGOSZA W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 297 80,8% Me: 86% · σ: 17,2% · Mo: 98% 245 3
4 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "SPLOT" Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KARSKIEGO W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 45 80,3% Me: 86% · σ: 17,7% · Mo: 100% 261 4
5 II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 220 80% Me: 84% · σ: 15,6% · Mo: 98% 270 5
6 ELITARNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA III SOBIESKIEGO W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 92 73,5% Me: 76% · σ: 17,5% · Mo: 78% 523 6
7 ELITARNE TECHNIKUM INFORMATYCZNE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 24 71,4% Me: 73% · σ: 14,5% · Mo: 76% 647 7
8 OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM AKADEMICKIE JEZUITÓW W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 83 70,2% Me: 70% · σ: 19,8% · Mo: 58% 708 8
9 TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 116 66,9% Me: 68% · σ: 19,8% · Mo: 70% 889 9
10 ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "COSINUS PLUS" W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 21 65,7% Me: 62% · σ: 8,4% · Mo: 58% 964 10
11 V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 177 63,1% Me: 64% · σ: 18,6% · Mo: 74% 1112 11
12 KATOLICKA NIEPUBLICZNA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. IM. BŁ. PIOTRA FRASSATI W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 13 56,8% Me: 64% · σ: 28,7% · Mo: 30% 1539 12
13 IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE IM. ŚWIĘTEJ KINGI Nowy Sącz (Małopolskie) 77 54,2% Me: 52% · σ: 18,7% · Mo: 44% 1742 13
14 III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 97 53,8% Me: 54% · σ: 15,3% · Mo: 44% 1779 14
15 TECHNIKUM NR 5 IM. ZENONA ADAMA REMIEGO W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 68 50,7% Me: 50% · σ: 19,6% · Mo: 58% 2077 15
16 BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 12 50,3% Me: 53% · σ: 8,4% · Mo: 54% 2114 16
17 TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 4 W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 136 49,8% Me: 50% · σ: 19,3% · Mo: 58% 2163 17
18 PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 47 49,4% Me: 50% · σ: 13,9% · Mo: 50% 2203 18
19 VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Nowy Sącz (Małopolskie) 141 49,1% Me: 48% · σ: 18,7% · Mo: 38% 2230 19
20 TECHNIKUM NR 8 IM. TADEUSZA TAŃSKIEGO W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 109 48,8% Me: 50% · σ: 18,4% · Mo: 60% 2258 20
21 IX LICEUM OGOLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIALAMI INTEGRACYJNYMI W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 232 45,3% Me: 44% · σ: 18,6% · Mo: 32% 2620 21
22 TECHNIKUM NR 1 W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 87 43,1% Me: 42% · σ: 18,8% · Mo: 28% 2870 22
23 TECHNIKUM TEB EDUKACJA W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 26 42,5% Me: 41% · σ: 17,6% · Mo: 22% 2944 23
24 PRYWATNE TECHNIKUM INFORMATYCZNE W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 23 42,3% Me: 38% · σ: 18,9% · Mo: 20% 2955 24
25 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TEB EDUKACJA W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 33 40% Me: 40% · σ: 18,6% · Mo: 30% 3164 25
26 PRYWATNE TECHNIKUM ZAWODOWE W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 9 39,3% Me: 38% · σ: 15,3% · Mo: 38% 3246 26
27 TECHNIKUM PRZEMYSŁU MODY Nowy Sącz (Małopolskie) 32 38,8% Me: 38% · σ: 18,4% · Mo: 24% 3307 27
28 KATOLICKIE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. BŁ. PIOTRA JERZEGO FRASSATI W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 18 38,3% Me: 34% · σ: 15,1% · Mo: 34% 3342 28
29 PRYWATNE TECHNIKUM FOTOGRAFICZNE W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 27 33,9% Me: 32% · σ: 16,6% · Mo: 32% 3666 29
30 TECHNIKUM NR 2 W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 15 33,7% Me: 32% · σ: 16,3% · Mo: 16% 3684 30
31 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH"ŻAK" W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 49 21,2% Me: 16% · σ: 16,3% · Mo: 14% 4347 31
32 PRYWATNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W NOWYM SĄCZU Nowy Sącz (Małopolskie) 19 19,2% Me: 18% · σ: 8,1% · Mo: 8% 4444 32

Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.

Macierz: liczba zdających / średni wynik

Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.

Zawęź zakres wykresu

Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.

Liczba zdających

Pełne maksimum w danych: 297. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.

Średni wynik

Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.