Wyniki matury z przedmiotu: matematyka poziom podstawowy (M)

Które szkoły mają najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”? Zobacz ranking szkół w Polsce według średniego wyniku procentowego uzyskanego w 2026 roku.

Zakres danych: miejscowość zawiera „Rzeszów”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony

Jak porównywać wyniki z tego egzaminu?

Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.

Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.

📍 Filtruj lokalizację
Wyczyść

Co wynika z danych?

Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)” dla 50 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 54,6%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.

Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 40,6% do 70,3%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.

Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 63 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.

Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.

Miejsce Szkoła Miejscowość Liczba zdających Średnia i statystyki Miejsce PL Miejsce w gminie
1 II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI Rzeszów (Podkarpackie) 247 89,0% Me: 94% · σ: 12,0% · Mo: 98% 68 1
2 PUBLICZNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 79 84,5% Me: 88% · σ: 14,8% · Mo: 100% 144 2
3 IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA Rzeszów (Podkarpackie) 300 84% Me: 89% · σ: 15,0% · Mo: 98% 148 3
4 IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI Rzeszów (Podkarpackie) 121 83,0% Me: 88% · σ: 16,4% · Mo: 98% 169 4
5 PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK Rzeszów (Podkarpackie) 130 82,9% Me: 88% · σ: 16,5% · Mo: 98% 174 5
6 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 211 80,2% Me: 82% · σ: 15,1% · Mo: 94% 266 6
7 TECHNIKUM NR 6 Rzeszów (Podkarpackie) 196 75,6% Me: 79% · σ: 18,1% · Mo: 76% 431 7
8 DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 66 75,4% Me: 78% · σ: 16,3% · Mo: 84% 441 8
9 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE Ostrzeszów (Wielkopolskie) 133 73,8% Me: 78% · σ: 20,8% · Mo: 96% 505 1
10 VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Rzeszów (Podkarpackie) 346 72,7% Me: 74% · σ: 16,8% · Mo: 66% 568 9
11 III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Rzeszów (Podkarpackie) 257 72,2% Me: 72% · σ: 16,5% · Mo: 80% 598 10
12 MUNDUROWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 6 71,7% Me: 74% · σ: 9,9% · Mo: - 625 11
13 PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PAULI MONTAL SIÓSTR PIJAREK W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 60 70,7% Me: 73% · σ: 19,8% · Mo: 86% 685 12
14 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRZESZOWICACH Krzeszowice (Małopolskie) 116 70,3% Me: 72% · σ: 19,5% · Mo: 72% 705 1
15 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 32 69,6% Me: 69% · σ: 17,7% · Mo: 58% 747 13
16 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 11 67,3% Me: 60% · σ: 16,6% · Mo: 50% 873 14
17 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ARCHIMEDES" W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 10 65,4% Me: 75% · σ: 21,1% · Mo: - 981 15
18 TECHNIKUM NR 7 Rzeszów (Podkarpackie) 125 64,9% Me: 66% · σ: 19,1% · Mo: 82% 1015 16
19 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO STAL W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 26 63,2% Me: 61% · σ: 17,2% · Mo: 46% 1108 17
20 TECHNIKUM NR 2 Ostrzeszów (Wielkopolskie) 129 60,0% Me: 58% · σ: 18,9% · Mo: 70% 1287 2
21 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO RESOVIA W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 59 58,6% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 50% 1395 18
22 TECHNIKUM NR 9 Rzeszów (Podkarpackie) 118 58,1% Me: 55% · σ: 21,5% · Mo: 38% 1446 19
23 OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA Rzeszów (Podkarpackie) 19 56,1% Me: 60% · σ: 22,8% · Mo: 64% 1589 20
24 TECHNIKUM NR 5 Rzeszów (Podkarpackie) 116 55,7% Me: 58% · σ: 24,7% · Mo: 60% 1620 21
25 TECHNIKUM NR 2 Rzeszów (Podkarpackie) 84 55,2% Me: 56% · σ: 20,4% · Mo: 56% 1646 22
26 TECHNIKUM NR 8 Rzeszów (Podkarpackie) 101 54,0% Me: 52% · σ: 20,3% · Mo: 48% 1762 23
27 VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO Rzeszów (Podkarpackie) 187 52,9% Me: 50% · σ: 19,2% · Mo: 38% 1869 24
28 VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE Rzeszów (Podkarpackie) 77 52,5% Me: 54% · σ: 14,2% · Mo: 54% 1901 25
29 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XIV Rzeszów (Podkarpackie) 44 51,8% Me: 48% · σ: 22,4% · Mo: 42% 1980 26
30 LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. PIOTRA MICHAŁOWSKIEGO W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 47 51,7% Me: 48% · σ: 22,6% · Mo: 32% 1990 27
31 TECHNIKUM W KRZESZOWICACH W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W KRZESZOWICACH Krzeszowice (Małopolskie) 39 49,9% Me: 50% · σ: 19,1% · Mo: 32% 2147 2
32 V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO Rzeszów (Podkarpackie) 109 49,8% Me: 50% · σ: 20,5% · Mo: 26% 2165 28
33 TECHNIKUM TEB EDUKACJA W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 35 49,4% Me: 48% · σ: 15,1% · Mo: 56% 2198 29
34 TECHNIKUM NR 12 Rzeszów (Podkarpackie) 39 48,9% Me: 46% · σ: 21,4% · Mo: 44% 2243 30
35 TECHNIKUM NR 1 W OSTRZESZOWIE Ostrzeszów (Wielkopolskie) 119 48,1% Me: 46% · σ: 21,5% · Mo: 60% 2322 3
36 TECHNIKUM NR 1 Rzeszów (Podkarpackie) 30 47,8% Me: 45% · σ: 19,8% · Mo: 50% 2352 31
37 II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Ostrzeszów (Wielkopolskie) 61 43,4% Me: 42% · σ: 16,9% · Mo: 26% 2830 4
38 TECHNIKUM NR 11 Rzeszów (Podkarpackie) 43 40,6% Me: 40% · σ: 16,6% · Mo: 46% 3117 32
39 X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Rzeszów (Podkarpackie) 73 39,6% Me: 38% · σ: 16,3% · Mo: 34% 3205 33
40 TECHNIKUM NR 10 Rzeszów (Podkarpackie) 112 39,2% Me: 36% · σ: 18,8% · Mo: 34% 3262 34
41 XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Rzeszów (Podkarpackie) 52 39,1% Me: 37% · σ: 15,9% · Mo: 30% 3274 35
42 XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI Rzeszów (Podkarpackie) 53 39,1% Me: 36% · σ: 22,5% · Mo: 12% 3278 36
43 TECHNIKUM NR 4 Rzeszów (Podkarpackie) 107 37,0% Me: 34% · σ: 20,4% · Mo: 30% 3453 37
44 TECHNIKUM NR 13 Rzeszów (Podkarpackie) 25 36,7% Me: 27% · σ: 25,6% · Mo: 12% 3481 38
45 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W OSTRZESZOWIE Ostrzeszów (Wielkopolskie) 11 34,7% Me: 32% · σ: 16,0% · Mo: 32% 3618 5
46 TECHNIKUM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 29 32,6% Me: 30% · σ: 17,2% · Mo: 24% 3760 39
47 TECHNIKUM W MOKRZESZOWIE Mokrzeszów (Dolnośląskie) 12 24% Me: 18% · σ: 12,2% · Mo: 12% 4214 1
48 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 16 22,8% Me: 22% · σ: 11,5% · Mo: 22% 4274 40
49 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH Rzeszów (Podkarpackie) 19 22% Me: 20% · σ: 13,6% · Mo: 12% 4305 41
50 BRANŻOWA SZKOLA II STOPNIA NR 2 W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 5 18% Me: 16% · σ: 5,9% · Mo: 12% 4493 42

Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.

Macierz: liczba zdających / średni wynik

Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.

Zawęź zakres wykresu

Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.

Liczba zdających

Pełne maksimum w danych: 346. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.

Średni wynik

Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.