Wyniki matury z przedmiotu: matematyka poziom podstawowy (M)

Które szkoły mają najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”? Zobacz ranking szkół w Polsce według średniego wyniku procentowego uzyskanego w 2026 roku.

Zakres danych: miejscowość zawiera „Radom”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony

Jak porównywać wyniki z tego egzaminu?

Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.

Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.

📍 Filtruj lokalizację
Wyczyść

Co wynika z danych?

Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)” dla 48 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 47,8%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.

Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 36,9% do 60,9%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.

Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 69 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.

Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.

Miejsce Szkoła Miejscowość Liczba zdających Średnia i statystyki Miejsce PL Miejsce w gminie
1 VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 193 81,9% Me: 86% · σ: 17,3% · Mo: 98% 204 1
2 IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 244 81,9% Me: 86% · σ: 14,8% · Mo: 96% 206 2
3 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 115 80,9% Me: 86% · σ: 15,4% · Mo: 92% 242 3
4 TECHNIKUM W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 209 78,5% Me: 82% · σ: 16,6% · Mo: 82% 325 4
5 III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 256 77,0% Me: 80% · σ: 16,3% · Mo: 92% 381 5
6 II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 184 74,9% Me: 77% · σ: 17,6% · Mo: 92% 467 6
7 OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. OSKARA KOLBERGA Radom (Mazowieckie) 25 70,4% Me: 72% · σ: 19,9% · Mo: 40% 696 7
8 II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU Radomsko (Łódzkie) 147 69,1% Me: 70% · σ: 24,5% · Mo: 100% 770 1
9 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH TOWARZYSTWA WIEDZY POWSZECHNEJ W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 72 68,9% Me: 76% · σ: 24,3% · Mo: 92% 782 8
10 KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 25 68,2% Me: 66% · σ: 19,0% · Mo: 46% 818 9
11 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA FABIANIEGO W RADOMSKU Radomsko (Łódzkie) 242 66,1% Me: 66% · σ: 20,2% · Mo: 54% 940 2
12 V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ROMUALDA TRAUGUTTA W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 261 61,3% Me: 62% · σ: 16,7% · Mo: 68% 1204 10
13 TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 239 60,9% Me: 60% · σ: 18,1% · Mo: 54% 1229 11
14 LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 39 59,0% Me: 60% · σ: 17,7% · Mo: 50% 1363 12
15 ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "COSINUS PLUS" W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 23 58,1% Me: 58% · σ: 8,1% · Mo: 62% 1450 13
16 TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU Radomsko (Łódzkie) 145 57,2% Me: 54% · σ: 24,2% · Mo: 48% 1515 3
17 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 68 53,5% Me: 57% · σ: 32,2% · Mo: 94% 1812 14
18 SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 5 53,2% Me: 56% · σ: 10,6% · Mo: 56% 1838 15
19 TECHNIKUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 85 52,8% Me: 48% · σ: 18,6% · Mo: 46% 1875 16
20 VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 129 51,3% Me: 52% · σ: 13,8% · Mo: 52% 2031 17
21 TECHNIKUM TEB EDUKACJA W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 35 49,9% Me: 52% · σ: 20,1% · Mo: 58% 2148 18
22 XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA Radom (Mazowieckie) 105 48,8% Me: 47% · σ: 17,1% · Mo: 54% 2259 19
23 TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 147 48,5% Me: 44% · σ: 22,4% · Mo: 42% 2279 20
24 I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 23 48,4% Me: 48% · σ: 15,9% · Mo: 36% 2287 21
25 XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. POLSKICH NOBLISTÓW W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 109 47,2% Me: 46% · σ: 17,3% · Mo: 46% 2414 22
26 X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 71 46,9% Me: 44% · σ: 21,5% · Mo: 38% 2445 23
27 TECHNIKUM MECHANICZNO-BUDOWLANE W RADOMSKU Radomsko (Łódzkie) 46 45,7% Me: 40% · σ: 22,2% · Mo: 26% 2584 4
28 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII MONTESSORI W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 29 45,1% Me: 44% · σ: 24,9% · Mo: 24% 2645 24
29 TECHNIKUM W RADOMYŚLU WIELKIM Radomyśl Wielki (Podkarpackie) 13 44,3% Me: 48% · σ: 15,2% · Mo: 48% 2734 1
30 TECHNIKUM Radomsko (Łódzkie) 125 42,1% Me: 40% · σ: 22,6% · Mo: 42% 2976 5
31 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 33 41,9% Me: 42% · σ: 16,6% · Mo: 56% 2989 25
32 TECHNIKUM W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 84 39,9% Me: 39% · σ: 19,5% · Mo: 16% 3183 26
33 TECHNIKUM W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 64 39,4% Me: 38% · σ: 20,3% · Mo: 18% 3240 27
34 III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RADOMSKU Radomsko (Łódzkie) 93 39,1% Me: 38% · σ: 16,0% · Mo: 38% 3271 6
35 TECHNIKUM IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 67 38,2% Me: 36% · σ: 19,5% · Mo: 14% 3352 28
36 TECHNIKUM W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 93 36,9% Me: 36% · σ: 16,3% · Mo: 26% 3463 29
37 XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WITOLDA GOMBROWICZA W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 115 36,9% Me: 34% · σ: 15,8% · Mo: 24% 3465 30
38 TECHNIKUM DRZEWNE I OCHRONY ŚRODOWISKA IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RADOMSKU Radomsko (Łódzkie) 43 36,1% Me: 36% · σ: 13,2% · Mo: 36% 3531 7
39 TECHNIKUM W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 15 32,3% Me: 32% · σ: 12,7% · Mo: 32% 3779 31
40 BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 5 W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 8 29,5% Me: 36% · σ: 11,9% · Mo: 36% 3924 32
41 NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. 72 PUŁKU PIECHOTY W RADOMIU ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH Radom (Mazowieckie) 101 29,0% Me: 24% · σ: 18,0% · Mo: 18% 3964 33
42 BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 6 W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 5 23,2% Me: 26% · σ: 11,6% · Mo: - 4250 34
43 NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. 72 PUŁKU PIECHOTY W RADOMIU ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH Radom (Mazowieckie) 62 22,7% Me: 19% · σ: 15,2% · Mo: 14% 4275 35
44 BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 7 22% Me: 22% · σ: 9,1% · Mo: 16% 4305 36
45 BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 4 W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 9 20,2% Me: 16% · σ: 12,4% · Mo: 10% 4392 37
46 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RADOMIU Radom (Mazowieckie) 6 18,7% Me: 16% · σ: 7,0% · Mo: 12% 4463 38
47 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMSKU Radomsko (Łódzkie) 14 15,3% Me: 15% · σ: 5,6% · Mo: 8% 4560 8
48 PUBLICZNE ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "EDUKACJA" W RADOMSKU Radomsko (Łódzkie) 10 14,2% Me: 14% · σ: 3,6% · Mo: 12% 4578 9

Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.

Macierz: liczba zdających / średni wynik

Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.

Zawęź zakres wykresu

Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.

Liczba zdających

Pełne maksimum w danych: 261. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.

Średni wynik

Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.