📈 Historia wyników: język polski ustny (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 3 W ZAMOŚCIU (Zamość) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 70,6%
🏆 Najlepszy rok 74,8% 2026
📉 Najsłabszy rok 64,9% 2024
👥 Zdających łącznie 437

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 2,8 pkt proc. względem 2025 r. (72,0% → 74,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1346. na 1128. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (70,6%).

1128. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 75,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 13,2 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (61,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 74,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 0,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 166 - 64,9% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 14 typ: 4 · publ.: 3 14 typ: 4 · publ.: 3 1983 typ: 517 · publ.: 480
2025 141 - 72,0% Me: - · σ: - · Mo: - 100% 7 typ: 2 · publ.: 2 7 typ: 2 · publ.: 2 1346 typ: 256 · publ.: 236
2026 130 - 74,8% Me: - · σ: - · Mo: - 99,2% 12 typ: 6 · publ.: 3 12 typ: 6 · publ.: 3 1128 typ: 182 · publ.: 170

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 2,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 141 i 130 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.