📈 Historia wyników: język polski poziom rozszerzony (M)

Szkoła: I LICEUM W CHMURZE (Warszawa) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 34,6%
🏆 Najlepszy rok 43,1% 2024
📉 Najsłabszy rok 29,7% 2025
👥 Zdających łącznie 2376

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,3 pkt proc. względem 2025 r. (29,7% → 30,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1506. na 1538. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,7 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (34,6%).

1538. miejsce na 2338 szkół — wynik lepszy niż 34,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 11,9 pkt proc. niższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (41,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 49,8%, czyli wynik szkoły jest niższy o 19,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 180 - 35,6% Me: 34% · σ: 27,6% · Mo: 3% - 109 typ: 109 109 typ: 109 1170 typ: 1170
2024 637 - 43,1% Me: 46% · σ: 36,3% · Mo: 0% - 99 typ: 93 99 typ: 93 902 typ: 833
2025 966 - 29,7% Me: 29% · σ: 26,0% · Mo: 0% - 136 typ: 127 136 typ: 127 1506 typ: 1311
2026 593 - 30,0% Me: 26% · σ: 27,6% · Mo: 0% - 144 typ: 134 144 typ: 134 1538 typ: 1333

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 966 i 593 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.