Wyniki matury z przedmiotu: język polski poziom podstawowy (M)

Sprawdź, które szkoły osiągnęły najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)” w 2026 roku. Ranking obejmuje szkoły z opublikowanym średnim wynikiem i jest uporządkowany od najwyższego rezultatu.

Zakres danych: miejscowość zawiera „Rzeszów”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony

Jak porównywać wyniki z tego egzaminu?

Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.

Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.

📍 Filtruj lokalizację
Wyczyść

Co wynika z danych?

Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)” dla 50 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 54,0%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.

Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 46,9% do 64,2%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.

Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 63 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.

Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.

Miejsce Szkoła Miejscowość Liczba zdających Średnia i statystyki Miejsce PL Miejsce w gminie
1 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 211 76,7% Me: 77% · σ: 11,6% · Mo: 75% 85 1
2 MUNDUROWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 6 76,7% Me: 85,5% · σ: 18,2% · Mo: 88% 86 2
3 II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. LEOPOLDA LISA-KULI Rzeszów (Podkarpackie) 247 73,7% Me: 75% · σ: 12,6% · Mo: 85% 194 3
4 PUBLICZNE AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 79 71,1% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 70% 335 4
5 PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II SIÓSTR PREZENTEK Rzeszów (Podkarpackie) 130 70,9% Me: 73% · σ: 16,0% · Mo: 75% 350 5
6 IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA Rzeszów (Podkarpackie) 300 70,2% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 67% 414 6
7 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRZESZOWICACH Krzeszowice (Małopolskie) 116 68,5% Me: 68% · σ: 13,6% · Mo: 63% 546 1
8 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE Ostrzeszów (Wielkopolskie) 133 68,3% Me: 68% · σ: 14,5% · Mo: 63% 556 1
9 III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Rzeszów (Podkarpackie) 257 67,6% Me: 67% · σ: 12,6% · Mo: 63% 607 7
10 IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI Rzeszów (Podkarpackie) 121 67,0% Me: 65% · σ: 15,2% · Mo: 75% 660 8
11 DWUJĘZYCZNE LICEUM UNIWERSYTECKIE IM. STANISŁAWA BARAŃCZAKA W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 66 66,6% Me: 67,5% · σ: 15,0% · Mo: 62% 694 9
12 OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA Rzeszów (Podkarpackie) 19 65,3% Me: 65% · σ: 12,5% · Mo: 63% 811 10
13 PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PAULI MONTAL SIÓSTR PIJAREK W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 60 64,2% Me: 64% · σ: 14,2% · Mo: 53% 933 11
14 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 11 64,2% Me: 63% · σ: 13,1% · Mo: 57% 934 12
15 II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Ostrzeszów (Wielkopolskie) 61 63,7% Me: 65% · σ: 15,7% · Mo: 78% 987 2
16 VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Rzeszów (Podkarpackie) 346 62,0% Me: 61% · σ: 13,7% · Mo: 58% 1172 13
17 V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO Rzeszów (Podkarpackie) 109 61,2% Me: 60% · σ: 16,1% · Mo: 53% 1254 14
18 VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO Rzeszów (Podkarpackie) 187 61,0% Me: 62% · σ: 12,0% · Mo: 68% 1285 15
19 VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE Rzeszów (Podkarpackie) 77 59,0% Me: 57% · σ: 13,4% · Mo: 57% 1513 16
20 TECHNIKUM NR 8 Rzeszów (Podkarpackie) 101 58,6% Me: 60% · σ: 15,0% · Mo: 62% 1565 17
21 LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. PIOTRA MICHAŁOWSKIEGO W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 47 58,4% Me: 57% · σ: 13,4% · Mo: 52% 1588 18
22 TECHNIKUM NR 2 Ostrzeszów (Wielkopolskie) 129 57,2% Me: 57% · σ: 13,6% · Mo: 43% 1766 3
23 TECHNIKUM NR 13 Rzeszów (Podkarpackie) 25 56,2% Me: 60% · σ: 14,0% · Mo: 40% 1892 19
24 TECHNIKUM NR 6 Rzeszów (Podkarpackie) 196 54,9% Me: 55% · σ: 16,1% · Mo: 48% 2051 20
25 TECHNIKUM W KRZESZOWICACH W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W KRZESZOWICACH Krzeszowice (Małopolskie) 39 54,6% Me: 55% · σ: 12,2% · Mo: 53% 2091 2
26 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W OSTRZESZOWIE Ostrzeszów (Wielkopolskie) 11 53,5% Me: 50% · σ: 12,7% · Mo: - 2252 4
27 TECHNIKUM NR 2 Rzeszów (Podkarpackie) 84 53,4% Me: 53% · σ: 14,0% · Mo: 63% 2254 21
28 TECHNIKUM NR 10 Rzeszów (Podkarpackie) 112 52,9% Me: 53% · σ: 15,3% · Mo: 50% 2337 22
29 TECHNIKUM NR 1 W OSTRZESZOWIE Ostrzeszów (Wielkopolskie) 120 52,6% Me: 53% · σ: 17,2% · Mo: 43% 2373 5
30 TECHNIKUM NR 12 Rzeszów (Podkarpackie) 39 52,3% Me: 53% · σ: 16,6% · Mo: 50% 2408 23
31 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO RESOVIA W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 59 50,9% Me: 48% · σ: 14,9% · Mo: 38% 2587 24
32 TECHNIKUM NR 5 Rzeszów (Podkarpackie) 116 49,3% Me: 48% · σ: 17,2% · Mo: 42% 2801 25
33 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ARCHIMEDES" W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 9 48,9% Me: 60% · σ: 24,2% · Mo: 72% 2857 26
34 X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Rzeszów (Podkarpackie) 73 48,5% Me: 48% · σ: 12,7% · Mo: 47% 2907 27
35 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR XIV Rzeszów (Podkarpackie) 44 48,4% Me: 47,5% · σ: 12,6% · Mo: 42% 2920 28
36 TECHNIKUM TEB EDUKACJA W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 35 47,4% Me: 47% · σ: 11,6% · Mo: 47% 3059 29
37 TECHNIKUM NR 7 Rzeszów (Podkarpackie) 125 47,0% Me: 45% · σ: 13,4% · Mo: 43% 3114 30
38 XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI Rzeszów (Podkarpackie) 53 46,9% Me: 47% · σ: 17,4% · Mo: 38% 3128 31
39 XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Rzeszów (Podkarpackie) 52 46,7% Me: 47,5% · σ: 14,8% · Mo: 50% 3154 32
40 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 32 46,2% Me: 44% · σ: 22,9% · Mo: 63% 3211 33
41 TECHNIKUM NR 9 Rzeszów (Podkarpackie) 118 45,7% Me: 47% · σ: 16,5% · Mo: 50% 3277 34
42 TECHNIKUM NR 4 Rzeszów (Podkarpackie) 107 45,4% Me: 43% · σ: 14,6% · Mo: 40% 3316 35
43 TECHNIKUM NR 1 Rzeszów (Podkarpackie) 30 43,9% Me: 48% · σ: 12,4% · Mo: 48% 3482 36
44 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO STAL W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 26 43,8% Me: 44% · σ: 11,9% · Mo: 40% 3488 37
45 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH Rzeszów (Podkarpackie) 19 43,4% Me: 45% · σ: 17,6% · Mo: 45% 3543 38
46 TECHNIKUM NR 11 Rzeszów (Podkarpackie) 43 41,9% Me: 43% · σ: 16,4% · Mo: 47% 3672 39
47 TECHNIKUM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 29 39,7% Me: 38% · σ: 14,8% · Mo: 37% 3836 40
48 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 16 35,8% Me: 37,5% · σ: 16,9% · Mo: 7% 4072 41
49 BRANŻOWA SZKOLA II STOPNIA NR 2 W RZESZOWIE Rzeszów (Podkarpackie) 5 34% Me: 37% · σ: 17,3% · Mo: - 4160 42
50 TECHNIKUM W MOKRZESZOWIE Mokrzeszów (Dolnośląskie) 12 32,2% Me: 35% · σ: 14,5% · Mo: 35% 4248 1

Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.

Macierz: liczba zdających / średni wynik

Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.

Zawęź zakres wykresu

Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.

Liczba zdających

Pełne maksimum w danych: 346. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.

Średni wynik

Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.