📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA (Cieszyn) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 90,1%
🏆 Najlepszy rok 92,2% 2026
📉 Najsłabszy rok 87,9% 2023
👥 Zdających łącznie 691

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,5 pkt proc. względem 2025 r. (91,7% → 92,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 466. na 340. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,0 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (90,1%).

340. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 92,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,2 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 75,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 16,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 169 - 87,9% Me: 93% · σ: 14,0% · Mo: 98% 99,4% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 673 typ: 673 · publ.: 499
2024 170 - 88,8% Me: 95% · σ: 14,0% · Mo: 100% 100% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 615 typ: 576 · publ.: 427
2025 172 - 91,7% Me: 97% · σ: 11,9% · Mo: 98% 99,4% 4 typ: 4 · publ.: 2 4 typ: 4 · publ.: 2 466 typ: 455 · publ.: 330
2026 180 - 92,2% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 340 typ: 330 · publ.: 245

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 172 i 180 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.