📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM W CHMURZE (Warszawa) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 82,9%
🏆 Najlepszy rok 87,2% 2023
📉 Najsłabszy rok 77,8% 2026
👥 Zdających łącznie 10093

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 5,4 pkt proc. względem 2025 r. (83,2% → 77,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1188. na 1646. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 5,2 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (82,9%).

1646. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 64,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 2,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (74,9%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 84,3%, czyli wynik szkoły jest niższy o 6,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 623 - 87,2% Me: 95% · σ: 18,1% · Mo: 100% 98,5% 125 typ: 125 125 typ: 125 718 typ: 718
2024 2365 - 83,6% Me: 92% · σ: 19,3% · Mo: 97% 97,9% 152 typ: 138 152 typ: 138 1074 typ: 952
2025 4129 - 83,2% Me: 93% · σ: 21,5% · Mo: 100% 96,6% 163 typ: 150 163 typ: 150 1188 typ: 1079
2026 2976 - 77,8% Me: 88% · σ: 22,9% · Mo: 97% 95,4% 186 typ: 169 186 typ: 169 1646 typ: 1393

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 5,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 4129 i 2976 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.