📈 Historia wyników: język angielski poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 2 W ŻORACH (Żory) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 77,4%
🏆 Najlepszy rok 80,4% 2024
📉 Najsłabszy rok 75,6% 2025
👥 Zdających łącznie 375

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,5 pkt proc. względem 2025 r. (75,6% → 76,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1863. na 1824. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,2 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (77,4%).

1824. miejsce na 4584 szkół — wynik lepszy niż 60,2% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 9,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (66,6%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 76,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 0,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 131 - 80,4% Me: 85% · σ: 16,7% · Mo: 95% 100% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 1392 typ: 201 · publ.: 182
2025 110 - 75,6% Me: 87% · σ: 26,2% · Mo: 100% 92,6% 5 typ: 2 · publ.: 2 5 typ: 2 · publ.: 2 1863 typ: 351 · publ.: 305
2026 134 - 76,1% Me: 82,5% · σ: 20,5% · Mo: 90% 98,5% 5 typ: 1 · publ.: 1 5 typ: 1 · publ.: 1 1824 typ: 318 · publ.: 283

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 110 i 134 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.