Które szkoły mają najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”? Zobacz ranking szkół w Polsce według średniego wyniku procentowego uzyskanego w 2026 roku.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Radom”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)” dla 35 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 30,8%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 23,8% do 44,9%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 23 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 16 | 71,4% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 60% | 92 | 1 | |
| 2 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 21 | 69,1% Me: 77% · σ: 23,1% · Mo: 77% | 129 | 2 | |
| 3 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 30 | 59,4% Me: 62,5% · σ: 16,8% · Mo: 30% | 308 | 3 | |
| 4 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 71 | 58,2% Me: 57% · σ: 19,9% · Mo: 47% | 345 | 4 | |
| 5 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH TOWARZYSTWA WIEDZY POWSZECHNEJ W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 11 | 57,3% Me: 78% · σ: 31,1% · Mo: 78% | 363 | 5 | |
| 6 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA FABIANIEGO W RADOMSKU | Radomsko (Łódzkie) | 107 | 54,1% Me: 57% · σ: 22,0% · Mo: 67% | 465 | 1 | |
| 7 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. FILIPA NERI W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 5 | 53,4% Me: 57% · σ: 14,3% · Mo: - | 494 | 6 | |
| 8 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU | Radomsko (Łódzkie) | 50 | 52,9% Me: 51% · σ: 19,7% · Mo: 40% | 512 | 2 | |
| 9 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 73 | 47,2% Me: 43% · σ: 19,8% · Mo: 30% | 701 | 7 | |
| 10 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ROMUALDA TRAUGUTTA W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 92 | 44,9% Me: 42,5% · σ: 20,3% · Mo: 22% | 809 | 8 | |
| 11 | TECHNIKUM W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 39 | 41,5% Me: 38% · σ: 21,7% · Mo: 22% | 965 | 9 | |
| 12 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PŁK. DIONIZEGO CZACHOWSKIEGO W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 58 | 40,1% Me: 34% · σ: 20,8% · Mo: 28% | 1036 | 10 | |
| 13 | TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU | Radomsko (Łódzkie) | 18 | 34% Me: 29% · σ: 18,0% · Mo: 27% | 1417 | 3 | |
| 14 | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 23 | 32,5% Me: 33% · σ: 14,0% · Mo: 33% | 1543 | 11 | |
| 15 | TECHNIKUM W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 30 | 31,2% Me: 29,5% · σ: 18,5% · Mo: 8% | 1649 | 12 | |
| 16 | TECHNIKUM DRZEWNE I OCHRONY ŚRODOWISKA IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RADOMSKU | Radomsko (Łódzkie) | 8 | 31% Me: 23,5% · σ: 20,6% · Mo: 27% | 1666 | 4 | |
| 17 | TECHNIKUM W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 21 | 30,8% Me: 30% · σ: 16,8% · Mo: 17% | 1685 | 13 | |
| 18 | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 39 | 30,8% Me: 32% · σ: 15,1% · Mo: 38% | 1688 | 14 | |
| 19 | XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. POLSKICH NOBLISTÓW W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 20 | 29,4% Me: 25% · σ: 15,4% · Mo: 13% | 1794 | 15 | |
| 20 | TECHNIKUM MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 24 | 28,1% Me: 22,5% · σ: 14,8% · Mo: 12% | 1928 | 16 | |
| 21 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 40 | 27,9% Me: 27% · σ: 13,4% · Mo: 17% | 1940 | 17 | |
| 22 | TECHNIKUM | Radomsko (Łódzkie) | 43 | 26,0% Me: 22% · σ: 14,6% · Mo: 15% | 2150 | 5 | |
| 23 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "COSINUS PLUS" W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 16 | 25,9% Me: 24% · σ: 10,8% · Mo: 18% | 2161 | 18 | |
| 24 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 21 | 24,9% Me: 23% · σ: 12,8% · Mo: 13% | 2268 | 19 | |
| 25 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII MONTESSORI W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 11 | 24,7% Me: 25% · σ: 15,5% · Mo: 25% | 2279 | 20 | |
| 26 | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 35 | 23,9% Me: 23% · σ: 9,5% · Mo: 27% | 2357 | 21 | |
| 27 | NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. 72 PUŁKU PIECHOTY W RADOMIU ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH | Radom (Mazowieckie) | 6 | 23,8% Me: 17,5% · σ: 21,7% · Mo: - | 2363 | 22 | |
| 28 | XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. STANISŁAWA STASZICA | Radom (Mazowieckie) | 46 | 23,7% Me: 20% · σ: 13,2% · Mo: 15% | 2380 | 23 | |
| 29 | TECHNIKUM W RADOMYŚLU WIELKIM | Radomyśl Wielki (Podkarpackie) | 8 | 23,4% Me: 22,5% · σ: 9,4% · Mo: - | 2413 | 1 | |
| 30 | TECHNIKUM W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 12 | 23% Me: 20% · σ: 11,0% · Mo: 20% | 2439 | 24 | |
| 31 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RADOMSKU | Radomsko (Łódzkie) | 27 | 20,2% Me: 18% · σ: 9,5% · Mo: 27% | 2656 | 6 | |
| 32 | TECHNIKUM MECHANICZNO-BUDOWLANE W RADOMSKU | Radomsko (Łódzkie) | 11 | 19,6% Me: 13% · σ: 15,4% · Mo: 10% | 2691 | 7 | |
| 33 | TECHNIKUM IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 15 | 18,6% Me: 15% · σ: 8,8% · Mo: 12% | 2757 | 25 | |
| 34 | XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WITOLDA GOMBROWICZA W RADOMIU | Radom (Mazowieckie) | 29 | 17,3% Me: 17% · σ: 9,1% · Mo: 18% | 2816 | 26 | |
| 35 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. 72 PUŁKU PIECHOTY W RADOMIU ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH | Radom (Mazowieckie) | 18 | 14,8% Me: 12% · σ: 16,0% · Mo: 8% | 2915 | 27 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 107. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.