📈 Historia wyników: geografia poziom rozszerzony (M)

Szkoła: I LICEUM W CHMURZE (Warszawa) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 39,0%
🏆 Najlepszy rok 50,4% 2023
📉 Najsłabszy rok 32,3% 2026
👥 Zdających łącznie 1674

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 4,4 pkt proc. względem 2025 r. (36,7% → 32,3%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 1139. na 1558. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 6,7 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (39,0%).

1558. miejsce na 2992 szkół — wynik lepszy niż 47,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 9,2 pkt proc. niższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (41,5%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 49,8%, czyli wynik szkoły jest niższy o 17,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 92 - 50,4% Me: 52% · σ: 19,9% · Mo: 35% - 98 typ: 98 98 typ: 98 756 typ: 756
2024 411 - 36,5% Me: 32% · σ: 20,3% · Mo: 20% - 124 typ: 115 124 typ: 115 1239 typ: 998
2025 681 1 36,7% Me: 33% · σ: 19,6% · Mo: 17% - 122 typ: 115 122 typ: 115 1139 typ: 994
2026 490 - 32,3% Me: 28% · σ: 18,9% · Mo: 17% - 145 typ: 135 145 typ: 135 1558 typ: 1280

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 4,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 681 i 490 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.