Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA i TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 9305)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA

📍 Stargard | Zdawalność: 96,1%

SZKOŁA B (RSPO: 9303)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE

📍 Stargard | Zdawalność: 90,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 7 27,4% 🏆 Me: 25% · σ: 12,4% · Mo: 15% 1992 2 29 27,4% Me: 27% · σ: 11,8% · Mo: 25% 2003 3
język angielski poziom podstawowy (M) 103 75,4% Me: 85% · σ: 24,0% · Mo: 95% 1898 4 129 76,3% 🏆 Me: 83% · σ: 21,2% · Mo: 90% 1787 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 79 64,5% Me: 70% · σ: 24,7% · Mo: 85% 1896 5 78 69,9% 🏆 Me: 74% · σ: 20,4% · Mo: 85% 1338 3
język angielski ustny (M) 103 81,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1407 2 129 79,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1734 4
język polski poziom podstawowy (M) 103 54,2% 🏆 Me: 53% · σ: 13,7% · Mo: 53% 2144 3 132 50,2% Me: 50% · σ: 14,2% · Mo: 50% 2679 6
język polski poziom rozszerzony (M) 10 16,4% Me: 12,5% · σ: 19,9% · Mo: 0% 1982 5 6 71,5% 🏆 Me: 73% · σ: 14,3% · Mo: 54% 101 2
język polski ustny (M) 103 66,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2153 5 132 69,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1712 4
matematyka poziom podstawowy (M) 103 59,6% 🏆 Me: 58% · σ: 16,5% · Mo: 44% 1321 2 132 52,4% Me: 52% · σ: 21,0% · Mo: 56% 1908 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 19 12,3% 🏆 Me: 4% · σ: 15,1% · Mo: 2% 1841 3 44 11,6% Me: 7% · σ: 13,9% · Mo: 2% 1881 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA ma wyższą zdawalność ogólną (96,1% vs 90,2%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE w 4, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM ZAWODOWE NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE Różnica
język polski 16,4% 71,5% 55,1 pkt proc.
matematyka 59,6% 52,4% 7,1 pkt proc.
język angielski 64,5% 69,9% 5,5 pkt proc.
język polski 54,2% 50,2% 4,0 pkt proc.
język polski 66,1% 69,8% 3,7 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 55,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 6 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.