Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 9303)

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE

📍 Stargard | Zdawalność: 90,2%

SZKOŁA B (RSPO: 5492)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA

📍 Stargard | Zdawalność: 85,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 29 27,4% 🏆 Me: 27% · σ: 11,8% · Mo: 25% 2003 3 52 24,5% Me: 23% · σ: 12,5% · Mo: 23% 2302 5
język angielski poziom podstawowy (M) 129 76,3% Me: 83% · σ: 21,2% · Mo: 90% 1787 3 233 79,1% 🏆 Me: 88% · σ: 22,1% · Mo: 98% 1513 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 78 69,9% 🏆 Me: 74% · σ: 20,4% · Mo: 85% 1338 3 160 66,5% Me: 70% · σ: 22,8% · Mo: 88% 1695 4
język angielski ustny (M) 129 79,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1734 4 233 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1824 6
język polski poziom podstawowy (M) 132 50,2% Me: 50% · σ: 14,2% · Mo: 50% 2679 6 243 61,6% 🏆 Me: 60% · σ: 14,5% · Mo: 55% 1213 2
język polski poziom rozszerzony (M) 6 71,5% 🏆 Me: 73% · σ: 14,3% · Mo: 54% 101 2 74 40,5% Me: 40% · σ: 29,5% · Mo: 3% 1101 3
język polski ustny (M) 132 69,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1712 4 243 76,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1010 2
matematyka poziom podstawowy (M) 132 52,4% 🏆 Me: 52% · σ: 21,0% · Mo: 56% 1908 4 243 46,6% Me: 42% · σ: 21,0% · Mo: 42% 2476 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 44 11,6% Me: 7% · σ: 13,9% · Mo: 2% 1881 4 22 22,6% 🏆 Me: 11% · σ: 22,9% · Mo: 4% 1254 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE ma wyższą zdawalność ogólną (90,2% vs 85,2%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE wypada lepiej w 5, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA Różnica
język polski 71,5% 40,5% 31,0 pkt proc.
język polski 50,2% 61,6% 11,4 pkt proc.
matematyka 11,6% 22,6% 11 pkt proc.
język polski 69,8% 76,0% 6,2 pkt proc.
matematyka 52,4% 46,6% 5,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 74 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.