Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 3 W ZAMOŚCIU vs TECHNIKUM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO IM.JANA KILIŃSKIEGO W ZAMOŚCIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 92781)

TECHNIKUM NR 3 W ZAMOŚCIU

📍 Zamość | Zdawalność: 86,2%

SZKOŁA B (RSPO: 72223)

TECHNIKUM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO IM.JANA KILIŃSKIEGO W ZAMOŚCIU

📍 Zamość | Zdawalność: 64%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 129 65,8% 🏆 Me: 68% · σ: 24,7% · Mo: 92% 2963 9 18 52,6% Me: 51,5% · σ: 23,0% · Mo: 48% 4038 16
język angielski poziom rozszerzony (M) 92 54,3% 🏆 Me: 54% · σ: 27,4% · Mo: 80% 2960 11 10 33,2% Me: 28,5% · σ: 19,6% · Mo: 15% 4079 18
język angielski ustny (M) 129 79,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1658 10 18 68,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3011 17
język polski poziom podstawowy (M) 130 49,8% 🏆 Me: 50% · σ: 16,3% · Mo: 48% 2736 10 25 39,0% Me: 42% · σ: 13,7% · Mo: 42% 3868 18
język polski ustny (M) 130 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1128 12 25 79,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 671 9
matematyka poziom podstawowy (M) 130 53,2% 🏆 Me: 53% · σ: 19,4% · Mo: 52% 1840 9 25 38% Me: 36% · σ: 19,9% · Mo: 16% 3371 11
matematyka poziom rozszerzony (M) 35 15,4% 🏆 Me: 4% · σ: 19,8% · Mo: 0% 1649 7 5 4% Me: 2% · σ: 5,2% · Mo: 0% 2298 9

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 3 W ZAMOŚCIU ma wyższą zdawalność ogólną (86,2% vs 64%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W ZAMOŚCIU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO IM.JANA KILIŃSKIEGO W ZAMOŚCIU w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 3 W ZAMOŚCIU TECHNIKUM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO IM.JANA KILIŃSKIEGO W ZAMOŚCIU Różnica
język angielski 54,3% 33,2% 21,1 pkt proc.
matematyka 53,2% 38% 15,2 pkt proc.
język angielski 65,8% 52,6% 13,2 pkt proc.
matematyka 15,4% 4% 11,4 pkt proc.
język polski 49,8% 39,0% 10,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 92 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.