Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W RADOMIU vs TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 87066)

TECHNIKUM W RADOMIU

📍 Radom | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 12976)

TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU

📍 Radomsko | Zdawalność: 86,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 51 29,2% Me: 28% · σ: 20,1% · Mo: 5% 602 3 6 33,7% 🏆 Me: 25% · σ: 28,5% · Mo: -% 536 2
geografia poziom rozszerzony (M) 39 41,5% 🏆 Me: 38% · σ: 21,7% · Mo: 22% 965 9 18 34% Me: 29% · σ: 18,0% · Mo: 27% 1417 3
informatyka poziom rozszerzony (M) 60 44,9% 🏆 Me: 37% · σ: 27,5% · Mo: 20% 183 2 20 32,5% Me: 28% · σ: 22,9% · Mo: 26% 359 1
język angielski poziom podstawowy (M) 208 86,9% 🏆 Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 95% 802 8 144 71,7% Me: 80% · σ: 24,1% · Mo: 95% 2309 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 185 77,5% 🏆 Me: 83% · σ: 19,3% · Mo: 97% 688 7 94 66,3% Me: 74% · σ: 23,8% · Mo: 88% 1723 3
język angielski ustny (M) 207 87,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 772 6 144 74,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2270 3
język polski poziom podstawowy (M) 209 60,1% 🏆 Me: 60% · σ: 15,5% · Mo: 45% 1360 13 145 53,5% Me: 57% · σ: 15,8% · Mo: 60% 2240 3
język polski ustny (M) 208 71% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1561 14 145 49,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3984 6
matematyka poziom podstawowy (M) 209 78,5% 🏆 Me: 82% · σ: 16,6% · Mo: 82% 325 4 145 57,2% Me: 54% · σ: 24,2% · Mo: 48% 1515 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 120 35,0% 🏆 Me: 30% · σ: 23,8% · Mo: 8% 784 7 70 20,2% Me: 12% · σ: 23,5% · Mo: 2% 1375 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 86,9%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W RADOMIU wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM W RADOMIU TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU Różnica
język polski 71% 49,4% 21,6 pkt proc.
matematyka 78,5% 57,2% 21,3 pkt proc.
język angielski 86,9% 71,7% 15,3 pkt proc.
matematyka 35,0% 20,2% 14,8 pkt proc.
język angielski 87,5% 74,7% 12,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 208 osób w szkole A i 145 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.