Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA EWANGELICKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Cieszyn | Zdawalność: 100%
📍 Cieszyn | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 32 | 59,1% Me: 61% · σ: 15,3% · Mo: 58% | 228 | 2 | 22 | 60,2% Me: 55% · σ: 19,0% · Mo: 47% | 202 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 22 | 39,1% Me: 30% · σ: 22,3% · Mo: 22% | 545 | 3 | 13 | 58,8% Me: 47% · σ: 26,5% · Mo: 45% | 131 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 55,1% Me: 60% · σ: 27,9% · Mo: 60% | 202 | 1 | 8 | 47,8% Me: 48,5% · σ: 18,8% · Mo: 72% | 307 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 62,6% Me: 64% · σ: 17,4% · Mo: 57% | 234 | 1 | 12 | 55,6% Me: 58,5% · σ: 16,3% · Mo: -% | 420 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 180 | 92,2% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 100% | 340 | 2 | 61 | 90,6% Me: 95% · σ: 11,6% · Mo: 97% | 477 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 127 | 83,1% Me: 88% · σ: 15,0% · Mo: 93% | 328 | 2 | 51 | 84,5% Me: 88% · σ: 14,7% · Mo: 87% | 267 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 180 | 88,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 663 | 4 | 61 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 517 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 180 | 75,1% Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 70% | 133 | 1 | 61 | 65,3% Me: 65% · σ: 14,0% · Mo: 53% | 817 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 40 | 59,7% Me: 60% · σ: 10,1% · Mo: 63% | 344 | 1 | 15 | 37,9% Me: 40% · σ: 22,7% · Mo: 3% | 1217 | 3 |
| język polski ustny (M) | 180 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 243 | 1 | 61 | 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 502 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 180 | 77,2% Me: 80% · σ: 17,7% · Mo: 98% | 372 | 1 | 61 | 74% Me: 76% · σ: 19,4% · Mo: 92% | 496 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 84 | 50,7% Me: 51% · σ: 23,9% · Mo: 72% | 312 | 1 | 20 | 42,6% Me: 39% · σ: 29,1% · Mo: 10% | 548 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 26 | 47,3% Me: 52% · σ: 21,4% · Mo: 62% | 418 | 3 | 7 | 82% Me: 86% · σ: 10,1% · Mo: 86% | 14 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA EWANGELICKIEGO w 5.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA EWANGELICKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 47,3% | 82% | 34,7 pkt proc. |
| język polski | 59,7% | 37,9% | 21,8 pkt proc. |
| chemia | 39,1% | 58,8% | 19,7 pkt proc. |
| język polski | 75,1% | 65,3% | 9,8 pkt proc. |
| matematyka | 50,7% | 42,6% | 8,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 34,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.