Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Cieszyn | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 32 | 59,1% Me: 61% · σ: 15,3% · Mo: 58% | 228 | 2 | 9 | 38,6% Me: 33% · σ: 11,0% · Mo: 32% | 885 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 13 | 57,5% Me: 60% · σ: 25,8% · Mo: -% | 332 | 1 | 5 | 44,6% Me: 52% · σ: 23,9% · Mo: -% | 693 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 180 | 92,2% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 100% | 340 | 2 | 77 | 84,9% Me: 90% · σ: 13,9% · Mo: 95% | 955 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 127 | 83,1% Me: 88% · σ: 15,0% · Mo: 93% | 328 | 2 | 70 | 63,7% Me: 62,5% · σ: 21,0% · Mo: 58% | 1976 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 180 | 88,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 663 | 4 | 77 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1281 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 180 | 75,1% Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 70% | 133 | 1 | 77 | 73,8% Me: 77% · σ: 13,3% · Mo: 80% | 183 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 40 | 59,7% Me: 60% · σ: 10,1% · Mo: 63% | 344 | 1 | 25 | 35,9% Me: 37% · σ: 16,8% · Mo: 34% | 1293 | 4 |
| język polski ustny (M) | 180 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 243 | 1 | 77 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1853 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 180 | 77,2% Me: 80% · σ: 17,7% · Mo: 98% | 372 | 1 | 77 | 64,2% Me: 62% · σ: 17,3% · Mo: 54% | 1054 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 84 | 50,7% Me: 51% · σ: 23,9% · Mo: 72% | 312 | 1 | 10 | 33,2% Me: 23% · σ: 25,7% · Mo: -% | 857 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 10, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 59,7% | 35,9% | 23,8 pkt proc. |
| biologia | 59,1% | 38,6% | 20,5 pkt proc. |
| język angielski | 83,1% | 63,7% | 19,4 pkt proc. |
| matematyka | 50,7% | 33,2% | 17,5 pkt proc. |
| język polski | 86,1% | 68,6% | 17,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 40 osób w szkole A i 25 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.