Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA i TECHNIKUM NR 1 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Cieszyn | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 13 | 55,1% Me: 60% · σ: 27,9% · Mo: 60% | 202 | 1 | 5 | 11,6% Me: 12% · σ: 1,4% · Mo: 10% | 812 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 62,6% Me: 64% · σ: 17,4% · Mo: 57% | 234 | 1 | 18 | 33,4% Me: 31% · σ: 14,2% · Mo: 27% | 1461 | 5 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 57,6% Me: 58% · σ: 21,7% · Mo: 66% | 71 | 1 | 19 | 43,3% Me: 40% · σ: 25,3% · Mo: 30% | 204 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 180 | 92,2% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 100% | 340 | 2 | 99 | 87,8% Me: 93% · σ: 14,4% · Mo: 95% | 720 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 127 | 83,1% Me: 88% · σ: 15,0% · Mo: 93% | 328 | 2 | 81 | 72,6% Me: 77% · σ: 20,3% · Mo: 92% | 1089 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 180 | 88,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 663 | 4 | 99 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1513 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 180 | 75,1% Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 70% | 133 | 1 | 99 | 64,0% Me: 63% · σ: 16,7% · Mo: 77% | 948 | 5 |
| język polski ustny (M) | 180 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 243 | 1 | 99 | 71,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1565 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 180 | 77,2% Me: 80% · σ: 17,7% · Mo: 98% | 372 | 1 | 99 | 75,1% Me: 78% · σ: 16,7% · Mo: 78% | 456 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 84 | 50,7% Me: 51% · σ: 23,9% · Mo: 72% | 312 | 1 | 46 | 40,3% Me: 35% · σ: 22,2% · Mo: 14% | 619 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,0%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 1 w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | TECHNIKUM NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 55,1% | 11,6% | 43,5 pkt proc. |
| geografia | 62,6% | 33,4% | 29,1 pkt proc. |
| język polski | 86,1% | 71,0% | 15,1 pkt proc. |
| informatyka | 57,6% | 43,3% | 14,3 pkt proc. |
| język polski | 75,1% | 64,0% | 11,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.