Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE „LICEUM W CHMURZE” W POZNANIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 86172)

VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 478779)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE „LICEUM W CHMURZE” W POZNANIU

📍 Poznań | Zdawalność: 61,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 41 60,7% 🏆 Me: 63% · σ: 17,5% · Mo: 82% 188 12 610 27,1% Me: 20% · σ: 19,2% · Mo: 13% 1401 40
chemia poziom rozszerzony (M) 30 53,2% 🏆 Me: 51% · σ: 21,9% · Mo: 37% 216 12 216 19,8% Me: 13% · σ: 20,8% · Mo: 5% 1017 31
fizyka poziom rozszerzony (M) 31 61,8% 🏆 Me: 63% · σ: 16,2% · Mo: 57% 107 6 45 17,0% Me: 10% · σ: 15,9% · Mo: 7% 747 20
geografia poziom rozszerzony (M) 36 73,9% 🏆 Me: 73% · σ: 11,5% · Mo: 83% 69 5 364 32,6% Me: 27% · σ: 19,2% · Mo: 18% 1527 49
historia poziom rozszerzony (M) 24 67% 🏆 Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 57% 131 8 141 27,9% Me: 22% · σ: 22,0% · Mo: 8% 1081 37
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 8 84,2% 🏆 Me: 86,5% · σ: 9,7% · Mo: -% 65 3 128 66,4% Me: 72% · σ: 18,8% · Mo: 83% 388 19
język angielski poziom podstawowy (M) 138 95,4% 🏆 Me: 97% · σ: 4,2% · Mo: 98% 116 9 2538 77,8% Me: 87% · σ: 22,3% · Mo: 95% 1641 59
język angielski poziom rozszerzony (M) 123 89,8% 🏆 Me: 93% · σ: 10,1% · Mo: 98% 87 5 1927 65,7% Me: 72% · σ: 23,9% · Mo: 87% 1787 55
język angielski ustny (M) 138 95,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 148 9 2481 83,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1349 49
język niemiecki poziom podstawowy (M) 11 97,5% 🏆 Me: 98% · σ: 1,6% · Mo: 98% 5 1 19 77,3% Me: 85% · σ: 22,8% · Mo: 98% 63 3
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 6 91,5% 🏆 Me: 93% · σ: 5,0% · Mo: 93% 5 1 30 61,4% Me: 68,5% · σ: 30,1% · Mo: 98% 82 6
język niemiecki ustny (M) 11 93,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 15 1 9 81,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 159 5
język polski poziom podstawowy (M) 149 75,1% 🏆 Me: 75% · σ: 11,3% · Mo: 87% 137 9 2585 51,9% Me: 53% · σ: 20,2% · Mo: 57% 2457 68
język polski poziom rozszerzony (M) 28 84,0% 🏆 Me: 91% · σ: 16,9% · Mo: 94% 12 1 546 32,8% Me: 31% · σ: 29,0% · Mo: 0% 1429 48
język polski ustny (M) 149 75,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1022 15 2501 66,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2160 40
matematyka poziom podstawowy (M) 149 86,1% 🏆 Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 96% 112 7 2577 36,5% Me: 32% · σ: 22,3% · Mo: 14% 3498 83
matematyka poziom rozszerzony (M) 65 63,7% 🏆 Me: 70% · σ: 20,4% · Mo: 70% 88 7 322 14,5% Me: 6% · σ: 18,5% · Mo: 0% 1722 47

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 61,4%).

Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI wypada lepiej w 17, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE „LICEUM W CHMURZE” W POZNANIU w 0.

Największe różnice

Przedmiot VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE „LICEUM W CHMURZE” W POZNANIU Różnica
język polski 84,0% 32,8% 51,3 pkt proc.
matematyka 86,1% 36,5% 49,6 pkt proc.
matematyka 63,7% 14,5% 49,2 pkt proc.
fizyka 61,8% 17,0% 44,8 pkt proc.
geografia 73,9% 32,6% 41,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 38,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 51,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 546 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.