Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 W KROTOSZYNIE czy TECHNIKUM NR 1 IM. JANA I JĘDRZEJA ŚNIADECKICH W KROTOSZYNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Krotoszyn | Zdawalność: 71,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 10 | 21,5% Me: 19% · σ: 10,2% · Mo: 18% | 1729 | 2 | 20 | 20% Me: 18% · σ: 10,4% · Mo: 12% | 1830 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 45,8% Me: 47% · σ: 19,9% · Mo: 23% | 762 | 1 | 32 | 23,3% Me: 23% · σ: 10,7% · Mo: 23% | 2421 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 111 | 74,6% Me: 80% · σ: 22,0% · Mo: 93% | 1977 | 2 | 80 | 63,2% Me: 63% · σ: 26,1% · Mo: 92% | 3228 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 78 | 68,3% Me: 76% · σ: 23,6% · Mo: 95% | 1511 | 2 | 45 | 57,2% Me: 63% · σ: 25,0% · Mo: 35% | 2682 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 109 | 77,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1967 | 2 | 79 | 63,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3607 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 110 | 67,8% Me: 69% · σ: 15,6% · Mo: 68% | 592 | 2 | 82 | 63,5% Me: 65% · σ: 12,4% · Mo: 63% | 1012 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 15 | 51,1% Me: 49% · σ: 24,3% · Mo: 26% | 643 | 2 | 5 | 49,8% Me: 46% · σ: 15,5% · Mo: 46% | 690 | 3 |
| język polski ustny (M) | 109 | 85,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 277 | 1 | 82 | 69,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1695 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 110 | 54,0% Me: 53% · σ: 21,3% · Mo: 50% | 1766 | 3 | 82 | 42,2% Me: 41% · σ: 20,5% · Mo: 20% | 2968 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 23 | 20,1% Me: 18% · σ: 18,4% · Mo: 2% | 1379 | 2 | 7 | 18% Me: 16% · σ: 13,5% · Mo: -% | 1478 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 2 W KROTOSZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (92,7% vs 71,6%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W KROTOSZYNIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 1 IM. JANA I JĘDRZEJA ŚNIADECKICH W KROTOSZYNIE w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 W KROTOSZYNIE | TECHNIKUM NR 1 IM. JANA I JĘDRZEJA ŚNIADECKICH W KROTOSZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 45,8% | 23,3% | 22,5 pkt proc. |
| język polski | 85,5% | 69,9% | 15,6 pkt proc. |
| język angielski | 77,0% | 63,8% | 13,2 pkt proc. |
| matematyka | 54,0% | 42,2% | 11,8 pkt proc. |
| język angielski | 74,6% | 63,2% | 11,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 35 osób w szkole A i 32 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.