Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 W KROTOSZYNIE i TECHNIKUM NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KROTOSZYNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Krotoszyn | Zdawalność: 93,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 45,8% Me: 47% · σ: 19,9% · Mo: 23% | 762 | 1 | 5 | 17,2% Me: 15% · σ: 5,2% · Mo: 15% | 2821 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 111 | 74,6% Me: 80% · σ: 22,0% · Mo: 93% | 1977 | 2 | 15 | 58,3% Me: 58% · σ: 24,7% · Mo: 58% | 3654 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 109 | 77,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1967 | 2 | 15 | 63,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3652 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 110 | 67,8% Me: 69% · σ: 15,6% · Mo: 68% | 592 | 2 | 16 | 64,4% Me: 67,5% · σ: 8,0% · Mo: 68% | 907 | 3 |
| język polski ustny (M) | 109 | 85,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 277 | 1 | 16 | 66,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2140 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 110 | 54,0% Me: 53% · σ: 21,3% · Mo: 50% | 1766 | 3 | 16 | 47,5% Me: 48% · σ: 14,3% · Mo: 42% | 2380 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KROTOSZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (93,8% vs 92,7%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W KROTOSZYNIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KROTOSZYNIE w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 W KROTOSZYNIE | TECHNIKUM NR 3 IM. JANA PAWŁA II W KROTOSZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 45,8% | 17,2% | 28,6 pkt proc. |
| język polski | 85,5% | 66,2% | 19,3 pkt proc. |
| język angielski | 74,6% | 58,3% | 16,4 pkt proc. |
| język angielski | 77,0% | 63,3% | 13,7 pkt proc. |
| matematyka | 54,0% | 47,5% | 6,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 35 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.