Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 W KROTOSZYNIE i I NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. DR. WŁADYSŁAWA BOLEWSKIEGO W KROTOSZYNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Krotoszyn | Zdawalność: 93,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 45,8% Me: 47% · σ: 19,9% · Mo: 23% | 762 | 1 | 6 | 16,8% Me: 17,5% · σ: 3,1% · Mo: 13% | 2843 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 111 | 74,6% Me: 80% · σ: 22,0% · Mo: 93% | 1977 | 2 | 58 | 71,3% Me: 72,5% · σ: 19,1% · Mo: 70% | 2351 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 78 | 68,3% Me: 76% · σ: 23,6% · Mo: 95% | 1511 | 2 | 28 | 62,2% Me: 62% · σ: 19,5% · Mo: 33% | 2114 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 109 | 77,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1967 | 2 | 58 | 71,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2743 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 110 | 67,8% Me: 69% · σ: 15,6% · Mo: 68% | 592 | 2 | 59 | 55,6% Me: 53% · σ: 13,4% · Mo: 50% | 1971 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 15 | 51,1% Me: 49% · σ: 24,3% · Mo: 26% | 643 | 2 | 5 | 24,2% Me: 23% · σ: 14,7% · Mo: -% | 1751 | 4 |
| język polski ustny (M) | 109 | 85,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 277 | 1 | 59 | 69,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1735 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 110 | 54,0% Me: 53% · σ: 21,3% · Mo: 50% | 1766 | 3 | 59 | 54,2% Me: 52% · σ: 13,5% · Mo: 52% | 1740 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 23 | 20,1% Me: 18% · σ: 18,4% · Mo: 2% | 1379 | 2 | 5 | 5,2% Me: 4% · σ: 4,3% · Mo: -% | 2241 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. DR. WŁADYSŁAWA BOLEWSKIEGO W KROTOSZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (93,2% vs 92,7%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W KROTOSZYNIE wypada lepiej w 8, a I NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. DR. WŁADYSŁAWA BOLEWSKIEGO W KROTOSZYNIE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 W KROTOSZYNIE | I NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. DR. WŁADYSŁAWA BOLEWSKIEGO W KROTOSZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 45,8% | 16,8% | 29,0 pkt proc. |
| język polski | 51,1% | 24,2% | 26,9 pkt proc. |
| język polski | 85,5% | 69,6% | 15,9 pkt proc. |
| matematyka | 20,1% | 5,2% | 14,9 pkt proc. |
| język polski | 67,8% | 55,6% | 12,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 35 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.