Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ ZAMOYSKIEJ I HELENY MODRZEJEWSKIEJ czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE „LICEUM W CHMURZE” W POZNANIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Poznań | Zdawalność: 100%
📍 Poznań | Zdawalność: 61,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 36 | 74,4% Me: 77,5% · σ: 13,1% · Mo: 80% | 27 | 2 | 610 | 27,1% Me: 20% · σ: 19,2% · Mo: 13% | 1401 | 40 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 33 | 79,5% Me: 87% · σ: 16,7% · Mo: 90% | 5 | 1 | 216 | 19,8% Me: 13% · σ: 20,8% · Mo: 5% | 1017 | 31 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 10 | 74,2% Me: 77,5% · σ: 15,8% · Mo: 87% | 62 | 4 | 364 | 32,6% Me: 27% · σ: 19,2% · Mo: 18% | 1527 | 49 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 32 | 81,8% Me: 85% · σ: 15,7% · Mo: 83% | 17 | 1 | 141 | 27,9% Me: 22% · σ: 22,0% · Mo: 8% | 1081 | 37 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 81 | 96,2% Me: 98% · σ: 4,7% · Mo: 98% | 61 | 6 | 2538 | 77,8% Me: 87% · σ: 22,3% · Mo: 95% | 1641 | 59 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 78 | 91,4% Me: 93% · σ: 10,3% · Mo: 100% | 46 | 3 | 1927 | 65,7% Me: 72% · σ: 23,9% · Mo: 87% | 1787 | 55 |
| język angielski ustny (M) | 81 | 97,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 74 | 6 | 2481 | 83,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1349 | 49 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 5 | 97% Me: 97% · σ: 2,3% · Mo: 97% | 7 | 2 | 19 | 77,3% Me: 85% · σ: 22,8% · Mo: 98% | 63 | 3 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 8 | 91% Me: 93% · σ: 4,9% · Mo: 95% | 6 | 2 | 30 | 61,4% Me: 68,5% · σ: 30,1% · Mo: 98% | 82 | 6 |
| język niemiecki ustny (M) | 5 | 78% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 60 | 3 | 9 | 81,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 159 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 89 | 84,3% Me: 85% · σ: 9,1% · Mo: 90% | 5 | 1 | 2585 | 51,9% Me: 53% · σ: 20,2% · Mo: 57% | 2457 | 68 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 39 | 72,6% Me: 74% · σ: 20,1% · Mo: 63% | 87 | 7 | 546 | 32,8% Me: 31% · σ: 29,0% · Mo: 0% | 1429 | 48 |
| język polski ustny (M) | 89 | 92,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 53 | 1 | 2501 | 66,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2160 | 40 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 89 | 84,9% Me: 92% · σ: 15,7% · Mo: 94% | 135 | 10 | 2577 | 36,5% Me: 32% · σ: 22,3% · Mo: 14% | 3498 | 83 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 15 | 69,6% Me: 72% · σ: 17,1% · Mo: 90% | 46 | 4 | 322 | 14,5% Me: 6% · σ: 18,5% · Mo: 0% | 1722 | 47 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 68,9% Me: 72% · σ: 25,4% · Mo: -% | 113 | 4 | 227 | 27,2% Me: 18% · σ: 22,0% · Mo: 8% | 803 | 22 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ ZAMOYSKIEJ I HELENY MODRZEJEWSKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 61,4%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ ZAMOYSKIEJ I HELENY MODRZEJEWSKIEJ wypada lepiej w 15, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE „LICEUM W CHMURZE” W POZNANIU w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ ZAMOYSKIEJ I HELENY MODRZEJEWSKIEJ | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE „LICEUM W CHMURZE” W POZNANIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 79,5% | 19,8% | 59,7 pkt proc. |
| matematyka | 69,6% | 14,5% | 55,1 pkt proc. |
| historia | 81,8% | 27,9% | 53,9 pkt proc. |
| matematyka | 84,9% | 36,5% | 48,4 pkt proc. |
| biologia | 74,4% | 27,1% | 47,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 38,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 59,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 216 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.