Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU vs TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Radomsko | Zdawalność: 95,2%
📍 Radomsko | Zdawalność: 86,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 46,4% Me: 45,5% · σ: 28,7% · Mo: -% | 328 | 1 | 6 | 33,7% Me: 25% · σ: 28,5% · Mo: -% | 536 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 50 | 52,9% Me: 51% · σ: 19,7% · Mo: 40% | 512 | 2 | 18 | 34% Me: 29% · σ: 18,0% · Mo: 27% | 1417 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 143 | 83,1% Me: 92% · σ: 18,8% · Mo: 95% | 1128 | 2 | 144 | 71,7% Me: 80% · σ: 24,1% · Mo: 95% | 2309 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 113 | 73,3% Me: 78% · σ: 20,3% · Mo: 80% | 1019 | 2 | 94 | 66,3% Me: 74% · σ: 23,8% · Mo: 88% | 1723 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 143 | 85,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 980 | 2 | 144 | 74,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2270 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 147 | 68,7% Me: 68% · σ: 14,4% · Mo: 77% | 526 | 2 | 145 | 53,5% Me: 57% · σ: 15,8% · Mo: 60% | 2240 | 3 |
| język polski ustny (M) | 147 | 76,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 982 | 2 | 145 | 49,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3984 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 147 | 69,1% Me: 70% · σ: 24,5% · Mo: 100% | 770 | 1 | 145 | 57,2% Me: 54% · σ: 24,2% · Mo: 48% | 1515 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 59 | 49,0% Me: 54% · σ: 27,9% · Mo: 10% | 361 | 1 | 70 | 20,2% Me: 12% · σ: 23,5% · Mo: 2% | 1375 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU ma wyższą zdawalność ogólną (95,2% vs 86,9%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU | TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 49,0% | 20,2% | 28,8 pkt proc. |
| język polski | 76,3% | 49,4% | 26,9 pkt proc. |
| geografia | 52,9% | 34% | 18,9 pkt proc. |
| język polski | 68,7% | 53,5% | 15,1 pkt proc. |
| fizyka | 46,4% | 33,7% | 12,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 59 osób w szkole A i 70 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.