Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. BERNARDA MORANDO W ZAMOŚCIU vs TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W ZAMOŚCIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zamość | Zdawalność: 92,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 26 | 85,7% Me: 92% · σ: 17,9% · Mo: 92% | 902 | 5 | 10 | 95,1% Me: 96% · σ: 6,2% · Mo: 95% | 145 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 21 | 82,2% Me: 87% · σ: 13,9% · Mo: 92% | 370 | 2 | 9 | 81,1% Me: 85% · σ: 13,8% · Mo: 87% | 430 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 26 | 95,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 154 | 4 | 10 | 98,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 21 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 26 | 68,7% Me: 69% · σ: 15,4% · Mo: 63% | 520 | 3 | 10 | 55,7% Me: 55% · σ: 10,1% · Mo: 47% | 1959 | 9 |
| język polski ustny (M) | 26 | 95,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 20 | 2 | 10 | 89,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 100 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 26 | 54,8% Me: 54% · σ: 22,3% · Mo: 38% | 1684 | 8 | 10 | 92,8% Me: 92% · σ: 6,1% · Mo: 88% | 25 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W ZAMOŚCIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,3%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. BERNARDA MORANDO W ZAMOŚCIU wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W ZAMOŚCIU w 3.
| Przedmiot | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. BERNARDA MORANDO W ZAMOŚCIU | TECHNIKUM NEW TECHNOLOGY W ZAMOŚCIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 54,8% | 92,8% | 38,0 pkt proc. |
| język polski | 68,7% | 55,7% | 13,0 pkt proc. |
| język angielski | 85,7% | 95,1% | 9,4 pkt proc. |
| język polski | 95,2% | 89,6% | 5,6 pkt proc. |
| język angielski | 95,2% | 98,7% | 3,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 7,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 38,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 26 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.