Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU czy TECHNIKUM NR 1 W RACIBORZU IM.KSIĘŻNEJ EUFEMII RACIBORSKIEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Racibórz | Zdawalność: 90,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 23,9% Me: 13% · σ: 17,8% · Mo: 12% | 2347 | 4 | 10 | 35,2% Me: 36% · σ: 15,4% · Mo: 45% | 1330 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 70 | 64,9% Me: 66% · σ: 25,3% · Mo: 60% | 3047 | 10 | 92 | 78,0% Me: 86% · σ: 20,6% · Mo: 92% | 1629 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 43 | 51,2% Me: 52% · σ: 28,5% · Mo: 18% | 3250 | 8 | 67 | 59,2% Me: 62% · σ: 24,3% · Mo: 45% | 2451 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 70 | 72,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2597 | 9 | 91 | 82,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1313 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 72 | 55,9% Me: 55% · σ: 17,6% · Mo: 48% | 1927 | 7 | 95 | 66,7% Me: 68% · σ: 16,4% · Mo: 80% | 688 | 3 |
| język polski ustny (M) | 72 | 61,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2732 | 8 | 95 | 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2238 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 72 | 59,9% Me: 59% · σ: 20,2% · Mo: 42% | 1299 | 3 | 95 | 53,7% Me: 52% · σ: 19,7% · Mo: 44% | 1793 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W RACIBORZU IM.KSIĘŻNEJ EUFEMII RACIBORSKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (90,5% vs 90,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU wypada lepiej w 1, a TECHNIKUM NR 1 W RACIBORZU IM.KSIĘŻNEJ EUFEMII RACIBORSKIEJ w 6.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 W RACIBORZU | TECHNIKUM NR 1 W RACIBORZU IM.KSIĘŻNEJ EUFEMII RACIBORSKIEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 64,9% | 78,0% | 13,0 pkt proc. |
| geografia | 23,9% | 35,2% | 11,3 pkt proc. |
| język polski | 55,9% | 66,7% | 10,8 pkt proc. |
| język angielski | 72,3% | 82,5% | 10,2 pkt proc. |
| język angielski | 51,2% | 59,2% | 8,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 70 osób w szkole A i 92 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.