Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU czy PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. BERNARDA MORANDO W ZAMOŚCIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Zamość | Zdawalność: 100%
📍 Zamość | Zdawalność: 92,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 87 | 91,3% Me: 95% · σ: 13,1% · Mo: 97% | 408 | 3 | 26 | 85,7% Me: 92% · σ: 17,9% · Mo: 92% | 902 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 73 | 85,3% Me: 87% · σ: 12,3% · Mo: 87% | 229 | 1 | 21 | 82,2% Me: 87% · σ: 13,9% · Mo: 92% | 370 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 87 | 99,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 6 | 1 | 26 | 95,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 154 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 88 | 76,0% Me: 77% · σ: 10,4% · Mo: 85% | 103 | 1 | 26 | 68,7% Me: 69% · σ: 15,4% · Mo: 63% | 520 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 13 | 67% Me: 66% · σ: 11,0% · Mo: 63% | 182 | 1 | 5 | 55% Me: 54% · σ: 9,9% · Mo: -% | 491 | 4 |
| język polski ustny (M) | 88 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 65 | 3 | 26 | 95,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 20 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 88 | 86,0% Me: 94% · σ: 14,8% · Mo: 96% | 114 | 2 | 26 | 54,8% Me: 54% · σ: 22,3% · Mo: 38% | 1684 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU wypada lepiej w 6, a PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. BERNARDA MORANDO W ZAMOŚCIU w 1.
| Przedmiot | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.UNII EUROPEJSKIEJ W ZAMOŚCIU | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. BERNARDA MORANDO W ZAMOŚCIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 86,0% | 54,8% | 31,2 pkt proc. |
| język polski | 67% | 55% | 12 pkt proc. |
| język polski | 76,0% | 68,7% | 7,3 pkt proc. |
| język angielski | 91,3% | 85,7% | 5,6 pkt proc. |
| język angielski | 99,4% | 95,2% | 4,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 88 osób w szkole A i 26 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.