Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA vs TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Stargard | Zdawalność: 85,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 52 | 24,5% Me: 23% · σ: 12,5% · Mo: 23% | 2302 | 5 | 29 | 27,4% Me: 27% · σ: 11,8% · Mo: 25% | 2003 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 233 | 79,1% Me: 88% · σ: 22,1% · Mo: 98% | 1513 | 2 | 129 | 76,3% Me: 83% · σ: 21,2% · Mo: 90% | 1787 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 160 | 66,5% Me: 70% · σ: 22,8% · Mo: 88% | 1695 | 4 | 78 | 69,9% Me: 74% · σ: 20,4% · Mo: 85% | 1338 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 233 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1824 | 6 | 129 | 79,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1734 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 243 | 61,6% Me: 60% · σ: 14,5% · Mo: 55% | 1213 | 2 | 132 | 50,2% Me: 50% · σ: 14,2% · Mo: 50% | 2679 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 74 | 40,5% Me: 40% · σ: 29,5% · Mo: 3% | 1101 | 3 | 6 | 71,5% Me: 73% · σ: 14,3% · Mo: 54% | 101 | 2 |
| język polski ustny (M) | 243 | 76,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1010 | 2 | 132 | 69,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1712 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 243 | 46,6% Me: 42% · σ: 21,0% · Mo: 42% | 2476 | 5 | 132 | 52,4% Me: 52% · σ: 21,0% · Mo: 56% | 1908 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 22 | 22,6% Me: 11% · σ: 22,9% · Mo: 4% | 1254 | 2 | 44 | 11,6% Me: 7% · σ: 13,9% · Mo: 2% | 1881 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE ma wyższą zdawalność ogólną (90,2% vs 85,2%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE w 5.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 40,5% | 71,5% | 31,0 pkt proc. |
| język polski | 61,6% | 50,2% | 11,4 pkt proc. |
| matematyka | 22,6% | 11,6% | 11 pkt proc. |
| język polski | 76,0% | 69,8% | 6,2 pkt proc. |
| matematyka | 46,6% | 52,4% | 5,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 31,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 74 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.