Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W BIAŁYMSTOKU i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W BIAŁYMSTOKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Białystok | Zdawalność: 98,3%
📍 Białystok | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 110 | 57,7% Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 53% | 256 | 5 | 117 | 59,4% Me: 62% · σ: 17,4% · Mo: 73% | 216 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 58 | 52,5% Me: 53% · σ: 21,4% · Mo: 13% | 228 | 5 | 82 | 58,3% Me: 62% · σ: 22,2% · Mo: 67% | 141 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 27 | 55,7% Me: 56% · σ: 26,4% · Mo: 63% | 193 | 3 | 54 | 55,3% Me: 57% · σ: 21,6% · Mo: 57% | 197 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 58,5% Me: 62% · σ: 18,0% · Mo: 27% | 336 | 4 | 52 | 63,2% Me: 65% · σ: 18,2% · Mo: 55% | 225 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 18 | 66,7% Me: 69% · σ: 20,9% · Mo: 55% | 135 | 5 | 18 | 67,8% Me: 81% · σ: 23,7% · Mo: 85% | 123 | 4 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 60,5% Me: 64% · σ: 21,6% · Mo: 54% | 54 | 3 | 7 | 69,1% Me: 70% · σ: 19,3% · Mo: 84% | 21 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 284 | 86,6% Me: 92% · σ: 15,5% · Mo: 98% | 829 | 13 | 283 | 91,6% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 97% | 379 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 224 | 75,8% Me: 82% · σ: 20,3% · Mo: 87% | 803 | 11 | 242 | 81,4% Me: 85% · σ: 16,1% · Mo: 97% | 411 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 284 | 91,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 420 | 6 | 283 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 392 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 291 | 63,9% Me: 65% · σ: 14,7% · Mo: 67% | 966 | 5 | 295 | 71,2% Me: 72% · σ: 11,5% · Mo: 80% | 324 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 43 | 41,1% Me: 43% · σ: 29,1% · Mo: 3% | 1075 | 9 | 53 | 45,0% Me: 43% · σ: 23,5% · Mo: 37% | 899 | 6 |
| język polski ustny (M) | 291 | 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 298 | 5 | 295 | 86,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 202 | 4 |
| język rosyjski poziom podstawowy (M) | 6 | 95,8% Me: 96% · σ: 1,7% · Mo: 95% | 5 | 1 | 10 | 95,8% Me: 97,5% · σ: 4,9% · Mo: 100% | 6 | 2 |
| język rosyjski poziom rozszerzony (M) | 7 | 94,4% Me: 95% · σ: 5,0% · Mo: 100% | 19 | 3 | 8 | 90,5% Me: 98% · σ: 22,1% · Mo: 98% | 44 | 5 |
| język rosyjski ustny (M) | 6 | 97,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 26 | 2 | 10 | 99,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 18 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 291 | 77,0% Me: 80% · σ: 18,8% · Mo: 96% | 377 | 8 | 295 | 84,6% Me: 88% · σ: 14,0% · Mo: 98% | 142 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 130 | 54,4% Me: 59% · σ: 22,7% · Mo: 50% | 229 | 7 | 151 | 62,1% Me: 64% · σ: 21,4% · Mo: 74% | 103 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W BIAŁYMSTOKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,3%).
Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W BIAŁYMSTOKU wypada lepiej w 2, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W BIAŁYMSTOKU w 14, przy 1 remisach.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W BIAŁYMSTOKU | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W BIAŁYMSTOKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 60,5% | 69,1% | 8,6 pkt proc. |
| matematyka | 54,4% | 62,1% | 7,8 pkt proc. |
| matematyka | 77,0% | 84,6% | 7,5 pkt proc. |
| język polski | 63,9% | 71,2% | 7,3 pkt proc. |
| chemia | 52,5% | 58,3% | 5,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 8,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.