Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. CYRYLA RATAJSKIEGO W ŚREMIE TECHNIKUM NR 1 IM. CYRYLA RATAJSKIEGO W ŚREMIE vs ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W ŚREMIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚREMIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Śrem | Zdawalność: 98,2%
📍 Śrem | Zdawalność: 56,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 7 | 18,6% Me: 17% · σ: 9,3% · Mo: 10% | 1938 | 4 | 14 | 23,1% Me: 24% · σ: 7,5% · Mo: 23% | 1645 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 12 | 36,2% Me: 31,5% · σ: 18,1% · Mo: 17% | 1260 | 2 | 7 | 17,7% Me: 20% · σ: 9,1% · Mo: 20% | 2794 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 110 | 78,5% Me: 85% · σ: 18,3% · Mo: 90% | 1576 | 2 | 76 | 54,8% Me: 53,5% · σ: 26,4% · Mo: 35% | 3914 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 96 | 66,1% Me: 67% · σ: 21,8% · Mo: 92% | 1738 | 2 | 53 | 41,7% Me: 37% · σ: 25,3% · Mo: 18% | 3849 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 110 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 904 | 2 | 74 | 62,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3738 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 110 | 60,3% Me: 60% · σ: 16,2% · Mo: 67% | 1340 | 2 | 76 | 41,6% Me: 43% · σ: 12,8% · Mo: 48% | 3696 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 11,3% Me: 0% · σ: 16,0% · Mo: 0% | 2117 | 3 | 9 | 9,2% Me: 0% · σ: 12,5% · Mo: 0% | 2153 | 4 |
| język polski ustny (M) | 110 | 69,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1752 | 3 | 74 | 49,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3971 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 110 | 54,5% Me: 50% · σ: 18,8% · Mo: 40% | 1715 | 3 | 76 | 32,9% Me: 32% · σ: 15,1% · Mo: 20% | 3738 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 26 | 9,3% Me: 5% · σ: 10,5% · Mo: 0% | 2021 | 3 | 13 | 1,5% Me: 0% · σ: 2,2% · Mo: 0% | 2400 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. CYRYLA RATAJSKIEGO W ŚREMIE TECHNIKUM NR 1 IM. CYRYLA RATAJSKIEGO W ŚREMIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,2% vs 56,8%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. CYRYLA RATAJSKIEGO W ŚREMIE TECHNIKUM NR 1 IM. CYRYLA RATAJSKIEGO W ŚREMIE wypada lepiej w 9, a ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W ŚREMIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚREMIE w 1.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. CYRYLA RATAJSKIEGO W ŚREMIE TECHNIKUM NR 1 IM. CYRYLA RATAJSKIEGO W ŚREMIE | ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W ŚREMIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚREMIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 66,1% | 41,7% | 24,4 pkt proc. |
| język angielski | 86,1% | 62,1% | 24,0 pkt proc. |
| język angielski | 78,5% | 54,8% | 23,7 pkt proc. |
| matematyka | 54,5% | 32,9% | 21,6 pkt proc. |
| język polski | 69,5% | 49,6% | 19,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 41,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 96 osób w szkole A i 53 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.