Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W STARGARDZIE "NAD INĄ" czy TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Stargard | Zdawalność: 50%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 8 | 74% Me: 90% · σ: 28,3% · Mo: -% | 2044 | 5 | 129 | 76,3% Me: 83% · σ: 21,2% · Mo: 90% | 1787 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 5 | 74,4% Me: 83% · σ: 30,3% · Mo: -% | 937 | 2 | 78 | 69,9% Me: 74% · σ: 20,4% · Mo: 85% | 1338 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 8 | 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2448 | 8 | 129 | 79,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1734 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 8 | 53,5% Me: 46,5% · σ: 14,1% · Mo: 42% | 2247 | 5 | 132 | 50,2% Me: 50% · σ: 14,2% · Mo: 50% | 2679 | 6 |
| język polski ustny (M) | 8 | 56,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3363 | 8 | 132 | 69,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1712 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 8 | 26,5% Me: 29% · σ: 13,9% · Mo: 10% | 4084 | 11 | 132 | 52,4% Me: 52% · σ: 21,0% · Mo: 56% | 1908 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE ma wyższą zdawalność ogólną (90,2% vs 50%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W STARGARDZIE "NAD INĄ" wypada lepiej w 2, a TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE w 4.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W STARGARDZIE "NAD INĄ" | TECHNIKUM ZAWODOWE NR 1 W STARGARDZIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 26,5% | 52,4% | 25,9 pkt proc. |
| język polski | 56,2% | 69,8% | 13,5 pkt proc. |
| język angielski | 73,4% | 79,0% | 5,6 pkt proc. |
| język angielski | 74,4% | 69,9% | 4,5 pkt proc. |
| język polski | 53,5% | 50,2% | 3,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 40,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 25,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 132 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.