Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KLUCZBORKU czy TECHNIKUM NR 1 IM. GEN. JÓZEFA BEMA W KLUCZBORKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kluczbork | Zdawalność: 97,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 51 | 35,5% Me: 30% · σ: 19,0% · Mo: 20% | 1310 | 2 | 11 | 23,5% Me: 25% · σ: 7,7% · Mo: 28% | 2409 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 203 | 82,2% Me: 90% · σ: 19,1% · Mo: 97% | 1221 | 2 | 66 | 69,9% Me: 76% · σ: 21,8% · Mo: 50% | 2510 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 175 | 68,2% Me: 75% · σ: 23,8% · Mo: 82% | 1520 | 2 | 36 | 60,9% Me: 64% · σ: 24,0% · Mo: 38% | 2262 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 202 | 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 989 | 2 | 66 | 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2791 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 211 | 62,4% Me: 62% · σ: 16,8% · Mo: 78% | 1125 | 1 | 66 | 58,8% Me: 61% · σ: 15,4% · Mo: 68% | 1534 | 3 |
| język polski ustny (M) | 211 | 69,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1809 | 3 | 66 | 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1959 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 211 | 61,9% Me: 64% · σ: 24,6% · Mo: 24% | 1178 | 1 | 66 | 61,1% Me: 60% · σ: 18,4% · Mo: 46% | 1213 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 58 | 33,1% Me: 30% · σ: 24,0% · Mo: 60% | 860 | 2 | 18 | 14,2% Me: 4% · σ: 20,6% · Mo: 4% | 1741 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 IM. GEN. JÓZEFA BEMA W KLUCZBORKU ma wyższą zdawalność ogólną (97,0% vs 92,4%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KLUCZBORKU wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 1 IM. GEN. JÓZEFA BEMA W KLUCZBORKU w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KLUCZBORKU | TECHNIKUM NR 1 IM. GEN. JÓZEFA BEMA W KLUCZBORKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 33,1% | 14,2% | 18,9 pkt proc. |
| język angielski | 85,4% | 70,7% | 14,7 pkt proc. |
| język angielski | 82,2% | 69,9% | 12,3 pkt proc. |
| geografia | 35,5% | 23,5% | 12,0 pkt proc. |
| język angielski | 68,2% | 60,9% | 7,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 58 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.