Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. HIERONIMA DERDOWSKIEGO W KARTUZACH vs ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KARTUZACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kartuzy | Zdawalność: 97,0%
📍 Kartuzy | Zdawalność: 88,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 65 | 42,9% Me: 40% · σ: 17,8% · Mo: 40% | 728 | 1 | 31 | 20,6% Me: 18% · σ: 11,1% · Mo: 15% | 1779 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 62 | 50,5% Me: 50% · σ: 20,4% · Mo: 37% | 591 | 1 | 21 | 24,8% Me: 23% · σ: 10,8% · Mo: 7% | 2273 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 266 | 89,2% Me: 93% · σ: 12,8% · Mo: 97% | 598 | 1 | 101 | 66,8% Me: 75% · σ: 25,3% · Mo: 92% | 2865 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 207 | 75,1% Me: 80% · σ: 19,5% · Mo: 82% | 870 | 1 | 75 | 49,6% Me: 47% · σ: 26,3% · Mo: 37% | 3367 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 266 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 393 | 1 | 101 | 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1900 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 268 | 63,3% Me: 63% · σ: 14,3% · Mo: 58% | 1021 | 1 | 102 | 51,5% Me: 51% · σ: 15,7% · Mo: 52% | 2506 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 69 | 42,9% Me: 43% · σ: 28,3% · Mo: 0% | 985 | 1 | 11 | 3,9% Me: 3% · σ: 5,7% · Mo: 0% | 2263 | 4 |
| język polski ustny (M) | 268 | 94,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 27 | 1 | 102 | 89,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 112 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 268 | 68,6% Me: 70% · σ: 20,8% · Mo: 58% | 799 | 1 | 102 | 51,5% Me: 52% · σ: 20,1% · Mo: 50% | 2010 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 87 | 38,3% Me: 40% · σ: 24,2% · Mo: 8% | 681 | 1 | 21 | 12,5% Me: 6% · σ: 16,5% · Mo: 0% | 1833 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. HIERONIMA DERDOWSKIEGO W KARTUZACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,0% vs 88,2%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. HIERONIMA DERDOWSKIEGO W KARTUZACH wypada lepiej w 10, a ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KARTUZACH w 0.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. HIERONIMA DERDOWSKIEGO W KARTUZACH | ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KARTUZACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 42,9% | 3,9% | 39,0 pkt proc. |
| matematyka | 38,3% | 12,5% | 25,8 pkt proc. |
| geografia | 50,5% | 24,8% | 25,7 pkt proc. |
| język angielski | 75,1% | 49,6% | 25,6 pkt proc. |
| język angielski | 89,2% | 66,8% | 22,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 69 osób w szkole A i 11 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.