Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM W CHMURZE czy I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. MAHARADŻY JAM SAHEBA DIGVIJAY SINHJI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 275491)

I LICEUM W CHMURZE

📍 Warszawa | Zdawalność: 62,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 624 23,8% Me: 17% · σ: 17,5% · Mo: 17% 1615 123 18 64,1% 🏆 Me: 62,5% · σ: 18,1% · Mo: 62% 132 25
chemia poziom rozszerzony (M) 204 18,8% Me: 8% · σ: 20,0% · Mo: 5% 1043 91 12 41,6% 🏆 Me: 45% · σ: 24,8% · Mo: 12% 466 56
fizyka poziom rozszerzony (M) 53 20,6% Me: 10% · σ: 23,9% · Mo: 3% 707 73 10 58,4% 🏆 Me: 71,5% · σ: 27,7% · Mo: -% 155 32
geografia poziom rozszerzony (M) 490 32,3% Me: 28% · σ: 18,9% · Mo: 17% 1558 145 16 68,2% 🏆 Me: 77,5% · σ: 25,2% · Mo: 78% 144 42
historia poziom rozszerzony (M) 170 26,6% Me: 17% · σ: 22,7% · Mo: 12% 1109 104 9 65,2% 🏆 Me: 68% · σ: 19,9% · Mo: -% 158 32
historia sztuki poziom rozszerzony (M) 39 20,7% Me: 12% · σ: 24,7% · Mo: 2% 199 26 7 64,4% 🏆 Me: 63% · σ: 19,0% · Mo: -% 24 6
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 164 63,9% Me: 70% · σ: 20,7% · Mo: 75% 406 68 20 85,0% 🏆 Me: 83% · σ: 3,7% · Mo: 82% 54 18
język angielski poziom podstawowy (M) 2976 77,8% Me: 88% · σ: 22,9% · Mo: 97% 1646 186 69 95,6% 🏆 Me: 97% · σ: 5,6% · Mo: 98% 101 35
język angielski poziom rozszerzony (M) 2275 66,3% Me: 73% · σ: 25,1% · Mo: 92% 1722 173 51 87,9% 🏆 Me: 93% · σ: 16,6% · Mo: 98% 139 52
język angielski ustny (M) 2878 81,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1592 186 69 95,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 140 29
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 15 64,3% Me: 82% · σ: 30,7% · Mo: 40% 67 11 5 75,4% 🏆 Me: 75% · σ: 9,9% · Mo: -% 38 6
język polski poziom podstawowy (M) 3047 52,4% Me: 55% · σ: 21,3% · Mo: 65% 2403 204 74 68,9% 🏆 Me: 68% · σ: 13,9% · Mo: 68% 505 78
język polski poziom rozszerzony (M) 593 30,0% Me: 26% · σ: 27,6% · Mo: 0% 1538 144 16 84,8% 🏆 Me: 87,5% · σ: 9,1% · Mo: 74% 10 3
język polski ustny (M) 2918 67,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1973 125 75 75,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1055 67
język rosyjski poziom dwujęzyczny (M) 5 86,8% 🏆 Me: 87% · σ: 5,2% · Mo: -% 4 2 6 85,5% Me: 88% · σ: 10,2% · Mo: 72% 5 3
matematyka poziom podstawowy (M) 3030 36,7% Me: 32% · σ: 22,9% · Mo: 16% 3484 227 75 79,6% 🏆 Me: 86% · σ: 18,3% · Mo: 96% 281 51
matematyka poziom rozszerzony (M) 407 19,2% Me: 10% · σ: 22,3% · Mo: 0% 1419 140 35 64,9% 🏆 Me: 68% · σ: 21,4% · Mo: 86% 79 28
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 259 27,0% Me: 18% · σ: 21,6% · Mo: 14% 811 99 12 74,5% 🏆 Me: 75% · σ: 10,6% · Mo: 86% 56 20

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. MAHARADŻY JAM SAHEBA DIGVIJAY SINHJI ma wyższą zdawalność ogólną (98,6% vs 62,7%).

Spośród 18 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM W CHMURZE wypada lepiej w 1, a I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. MAHARADŻY JAM SAHEBA DIGVIJAY SINHJI w 17.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM W CHMURZE I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI IM. MAHARADŻY JAM SAHEBA DIGVIJAY SINHJI Różnica
język polski 30,0% 84,8% 54,9 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 27,0% 74,5% 47,5 pkt proc.
matematyka 19,2% 64,9% 45,6 pkt proc.
historia sztuki 20,7% 64,4% 43,7 pkt proc.
matematyka 36,7% 79,6% 42,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 36,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 54,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 593 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.