Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IN ALTUM i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Katowice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 74,8% Me: 80% · σ: 24,5% · Mo: -% | 9 | 1 | 9 | 60,4% Me: 62% · σ: 21,3% · Mo: -% | 55 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 20 | 93,0% Me: 96% · σ: 7,9% · Mo: 97% | 279 | 5 | 136 | 96,6% Me: 98% · σ: 4,6% · Mo: 98% | 45 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 20 | 84,8% Me: 91% · σ: 13,1% · Mo: 95% | 257 | 6 | 90 | 91,4% Me: 93% · σ: 7,4% · Mo: 92% | 48 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 20 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 100 | 4 | 136 | 99,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 7 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 20 | 64,2% Me: 66,5% · σ: 16,3% · Mo: 63% | 931 | 14 | 138 | 79,8% Me: 83% · σ: 12,3% · Mo: 88% | 28 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 12 | 43,9% Me: 47% · σ: 26,3% · Mo: 80% | 946 | 11 | 16 | 63,4% Me: 65,5% · σ: 23,2% · Mo: 51% | 249 | 2 |
| język polski ustny (M) | 20 | 81% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 576 | 3 | 138 | 85,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 269 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 20 | 80% Me: 80% · σ: 16,1% · Mo: 76% | 270 | 5 | 138 | 87,2% Me: 91% · σ: 11,9% · Mo: 98% | 90 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 70% Me: 69% · σ: 17,2% · Mo: -% | 44 | 1 | 54 | 63,4% Me: 67% · σ: 19,2% · Mo: 50% | 92 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IN ALTUM wypada lepiej w 2, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA w 7.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IN ALTUM | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 43,9% | 63,4% | 19,5 pkt proc. |
| język polski | 64,2% | 79,8% | 15,6 pkt proc. |
| informatyka | 74,8% | 60,4% | 14,4 pkt proc. |
| matematyka | 80% | 87,2% | 7,2 pkt proc. |
| język angielski | 84,8% | 91,4% | 6,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 19,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 16 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.