Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IN ALTUM i VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Katowice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 74,8% Me: 80% · σ: 24,5% · Mo: -% | 9 | 1 | 41 | 67,1% Me: 70% · σ: 19,3% · Mo: 90% | 27 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 20 | 93,0% Me: 96% · σ: 7,9% · Mo: 97% | 279 | 5 | 165 | 95,5% Me: 97% · σ: 5,0% · Mo: 98% | 112 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 20 | 84,8% Me: 91% · σ: 13,1% · Mo: 95% | 257 | 6 | 155 | 89,4% Me: 93% · σ: 10,7% · Mo: 95% | 94 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 20 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 100 | 4 | 165 | 98,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 27 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 20 | 64,2% Me: 66,5% · σ: 16,3% · Mo: 63% | 931 | 14 | 168 | 73,0% Me: 75% · σ: 12,2% · Mo: 80% | 227 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 12 | 43,9% Me: 47% · σ: 26,3% · Mo: 80% | 946 | 11 | 17 | 41,3% Me: 37% · σ: 21,0% · Mo: 3% | 1064 | 13 |
| język polski ustny (M) | 20 | 81% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 576 | 3 | 168 | 77,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 895 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 20 | 80% Me: 80% · σ: 16,1% · Mo: 76% | 270 | 5 | 168 | 91,3% Me: 96% · σ: 13,0% · Mo: 100% | 38 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 70% Me: 69% · σ: 17,2% · Mo: -% | 44 | 1 | 146 | 65,5% Me: 70% · σ: 22,9% · Mo: 82% | 74 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IN ALTUM wypada lepiej w 4, a VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH w 5.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IN ALTUM | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 80% | 91,3% | 11,3 pkt proc. |
| język polski | 64,2% | 73,0% | 8,8 pkt proc. |
| informatyka | 74,8% | 67,1% | 7,7 pkt proc. |
| język angielski | 84,8% | 89,4% | 4,6 pkt proc. |
| matematyka | 70% | 65,5% | 4,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 11,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 168 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.