Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach XXXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIGUELA DE CERVANTESA i XLVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W WARSZAWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 96,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 23 | 58,9% Me: 67% · σ: 17,6% · Mo: 67% | 230 | 35 | 62 | 30,7% Me: 25% · σ: 16,1% · Mo: 20% | 1217 | 108 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 22 | 52,5% Me: 51,5% · σ: 20,1% · Mo: 48% | 229 | 33 | 21 | 23,7% Me: 20% · σ: 16,5% · Mo: 3% | 925 | 83 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 51 | 69,1% Me: 72% · σ: 16,0% · Mo: 72% | 130 | 41 | 60 | 46,3% Me: 46,5% · σ: 24,7% · Mo: 18% | 740 | 100 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 79,1% Me: 83% · σ: 14,5% · Mo: 95% | 29 | 9 | 13 | 35,2% Me: 23% · σ: 25,6% · Mo: 23% | 937 | 93 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 28 | 83,8% Me: 86% · σ: 9,2% · Mo: 88% | 72 | 25 | 14 | 77,1% Me: 79% · σ: 12,1% · Mo: 78% | 211 | 48 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 131 | 96,3% Me: 98% · σ: 3,8% · Mo: 98% | 57 | 26 | 184 | 83,8% Me: 90% · σ: 16,6% · Mo: 90% | 1078 | 153 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 114 | 88,6% Me: 92% · σ: 9,8% · Mo: 93% | 118 | 47 | 156 | 71,0% Me: 77% · σ: 20,8% · Mo: 88% | 1245 | 157 |
| język angielski ustny (M) | 131 | 86,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 835 | 116 | 184 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1039 | 129 |
| język hiszpański poziom dwujęzyczny (M) | 45 | 68,9% Me: 72% · σ: 21,1% · Mo: 100% | 3 | 1 | 15 | 58,7% Me: 60% · σ: 27,5% · Mo: 100% | 4 | 2 |
| język hiszpański poziom podstawowy (M) | 18 | 89,2% Me: 92,5% · σ: 13,5% · Mo: 100% | 11 | 4 | 11 | 79,3% Me: 80% · σ: 20,1% · Mo: 100% | 20 | 12 |
| język hiszpański ustny (M) | 18 | 86,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 13 | 4 | 11 | 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 30 | 17 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 150 | 70,9% Me: 72% · σ: 11,7% · Mo: 68% | 354 | 63 | 207 | 60,0% Me: 60% · σ: 14,7% · Mo: 62% | 1376 | 148 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 48 | 43,8% Me: 43% · σ: 21,2% · Mo: 26% | 950 | 110 | 75 | 45,2% Me: 54% · σ: 35,8% · Mo: 0% | 890 | 108 |
| język polski ustny (M) | 150 | 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1507 | 96 | 207 | 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2685 | 163 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 150 | 79,4% Me: 82% · σ: 14,7% · Mo: 96% | 288 | 52 | 206 | 56,3% Me: 56% · σ: 16,6% · Mo: 52% | 1571 | 153 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 33 | 55,9% Me: 58% · σ: 20,5% · Mo: 58% | 206 | 46 | 23 | 16,5% Me: 10% · σ: 15,6% · Mo: 6% | 1588 | 149 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 19 | 75,2% Me: 78% · σ: 11,4% · Mo: 80% | 48 | 17 | 8 | 48,5% Me: 56% · σ: 24,3% · Mo: -% | 397 | 61 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
XXXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIGUELA DE CERVANTESA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,6%).
Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, XXXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIGUELA DE CERVANTESA wypada lepiej w 16, a XLVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W WARSZAWIE w 1.
| Przedmiot | XXXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIGUELA DE CERVANTESA | XLVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W WARSZAWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 79,1% | 35,2% | 43,9 pkt proc. |
| matematyka | 55,9% | 16,5% | 39,4 pkt proc. |
| chemia | 52,5% | 23,7% | 28,8 pkt proc. |
| biologia | 58,9% | 30,7% | 28,1 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 75,2% | 48,5% | 26,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 13 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.