Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. TADEUSZA KULISIEWICZA W KALISZU czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK" W KALISZU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kalisz | Zdawalność: 81,8%
📍 Kalisz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 21 | 84,2% Me: 93% · σ: 18,1% · Mo: 93% | 1035 | 5 | 5 | 88,2% Me: 88% · σ: 6,7% · Mo: 88% | 688 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 21 | 85,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1030 | 4 | 5 | 86,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 857 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 22 | 57,7% Me: 56,5% · σ: 19,0% · Mo: 53% | 1683 | 6 | 5 | 52,8% Me: 52% · σ: 6,7% · Mo: 52% | 2347 | 8 |
| język polski ustny (M) | 22 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 242 | 1 | 5 | 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 452 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 22 | 47,7% Me: 46% · σ: 20,0% · Mo: 46% | 2364 | 6 | 5 | 45,6% Me: 50% · σ: 11,1% · Mo: -% | 2593 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK" W KALISZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 81,8%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. TADEUSZA KULISIEWICZA W KALISZU wypada lepiej w 3, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK" W KALISZU w 2.
| Przedmiot | LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. TADEUSZA KULISIEWICZA W KALISZU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK" W KALISZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 57,7% | 52,8% | 4,9 pkt proc. |
| język angielski | 84,2% | 88,2% | 4,0 pkt proc. |
| język polski | 86,1% | 82,6% | 3,5 pkt proc. |
| matematyka | 47,7% | 45,6% | 2,1 pkt proc. |
| język angielski | 85,1% | 86,6% | 1,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 18,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 4,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.