Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. TADEUSZA KULISIEWICZA W KALISZU czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kalisz | Zdawalność: 81,8%
📍 Kalisz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 21 | 84,2% Me: 93% · σ: 18,1% · Mo: 93% | 1035 | 5 | 233 | 93,6% Me: 97% · σ: 7,7% · Mo: 98% | 228 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 16 | 69,1% Me: 68% · σ: 17,9% · Mo: 68% | 1443 | 5 | 187 | 85,3% Me: 89% · σ: 13,7% · Mo: 92% | 226 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 21 | 85,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1030 | 4 | 232 | 95,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 162 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 22 | 57,7% Me: 56,5% · σ: 19,0% · Mo: 53% | 1683 | 6 | 234 | 73,3% Me: 75% · σ: 12,7% · Mo: 78% | 205 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 36% Me: 49% · σ: 30,9% · Mo: 0% | 1287 | 8 | 68 | 58,7% Me: 64,5% · σ: 26,3% · Mo: 71% | 370 | 1 |
| język polski ustny (M) | 22 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 242 | 1 | 234 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 331 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 22 | 47,7% Me: 46% · σ: 20,0% · Mo: 46% | 2364 | 6 | 234 | 85,1% Me: 88% · σ: 13,3% · Mo: 98% | 132 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 81,8%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. TADEUSZA KULISIEWICZA W KALISZU wypada lepiej w 1, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU w 6.
| Przedmiot | LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. TADEUSZA KULISIEWICZA W KALISZU | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 47,7% | 85,1% | 37,3 pkt proc. |
| język polski | 36% | 58,7% | 22,7 pkt proc. |
| język angielski | 69,1% | 85,3% | 16,2 pkt proc. |
| język polski | 57,7% | 73,3% | 15,6 pkt proc. |
| język angielski | 85,1% | 95,0% | 9,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 18,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 37,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 234 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.