Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 19622)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE

📍 Wołomin | Zdawalność: 95,7%

SZKOŁA B (RSPO: 92751)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

📍 Wołomin | Zdawalność: 82,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 15 29,3% 🏆 Me: 22% · σ: 21,2% · Mo: 12% 1284 2 13 19% Me: 20% · σ: 7,6% · Mo: 12% 1899 4
historia poziom rozszerzony (M) 6 45,3% 🏆 Me: 47,5% · σ: 11,6% · Mo: 57% 669 2 6 21,8% Me: 21,5% · σ: 11,4% · Mo: -% 1173 3
język angielski poziom podstawowy (M) 141 76,1% 🏆 Me: 85% · σ: 21,8% · Mo: 93% 1819 2 66 73,9% Me: 82% · σ: 21,1% · Mo: 88% 2059 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 120 62,0% 🏆 Me: 66% · σ: 25,4% · Mo: 80% 2130 2 60 54,5% Me: 52,5% · σ: 23,1% · Mo: 33% 2943 4
język angielski ustny (M) 141 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2662 3 66 73,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2475 2
język polski poziom podstawowy (M) 141 55,0% 🏆 Me: 53% · σ: 13,7% · Mo: 52% 2044 2 68 47,1% Me: 46% · σ: 14,8% · Mo: 40% 3099 3
język polski poziom rozszerzony (M) 47 34,4% 🏆 Me: 29% · σ: 21,1% · Mo: 3% 1350 2 19 13,3% Me: 3% · σ: 24,1% · Mo: 3% 2068 4
język polski ustny (M) 141 60,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2914 3 68 55,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3485 5
matematyka poziom podstawowy (M) 141 55,9% 🏆 Me: 54% · σ: 16,8% · Mo: 54% 1600 2 68 39,6% Me: 37% · σ: 16,9% · Mo: 30% 3211 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 24 18,3% 🏆 Me: 14% · σ: 17,2% · Mo: 2% 1464 2 5 14% Me: 12% · σ: 8,9% · Mo: -% 1750 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE ma wyższą zdawalność ogólną (95,7% vs 82,4%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE wypada lepiej w 9, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 1.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA NAŁKOWSKIEGO W WOŁOMINIE IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Różnica
historia 45,3% 21,8% 23,5 pkt proc.
język polski 34,4% 13,3% 21,1 pkt proc.
matematyka 55,9% 39,6% 16,3 pkt proc.
biologia 29,3% 19% 10,3 pkt proc.
język polski 55,0% 47,1% 7,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M), fizyka poziom rozszerzony (M), geografia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 6 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.