Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIESZKA I czy XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Szczecin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 90 | 62,9% Me: 65% · σ: 17,1% · Mo: 67% | 151 | 4 | 38 | 59,9% Me: 65% · σ: 19,5% · Mo: 73% | 206 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 82 | 62,9% Me: 67% · σ: 21,5% · Mo: 77% | 90 | 2 | 17 | 56,4% Me: 53% · σ: 21,2% · Mo: -% | 166 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 19 | 42,8% Me: 37% · σ: 17,8% · Mo: 30% | 389 | 6 | 24 | 34% Me: 32% · σ: 16,3% · Mo: 23% | 531 | 7 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 27 | 67,2% Me: 70% · σ: 15,5% · Mo: 72% | 158 | 4 | 34 | 61,8% Me: 60% · σ: 14,1% · Mo: 60% | 250 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 32 | 73,2% Me: 79% · σ: 22,2% · Mo: 92% | 62 | 2 | 17 | 57,5% Me: 52% · σ: 17,4% · Mo: 42% | 333 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 207 | 94,0% Me: 97% · σ: 6,7% · Mo: 97% | 215 | 6 | 132 | 94,9% Me: 95% · σ: 4,1% · Mo: 97% | 158 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 169 | 87,2% Me: 92% · σ: 13,0% · Mo: 95% | 171 | 6 | 93 | 87,1% Me: 92% · σ: 10,6% · Mo: 92% | 173 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 207 | 96,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 98 | 6 | 132 | 97,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 63 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 212 | 76,9% Me: 77% · σ: 11,8% · Mo: 70% | 80 | 4 | 133 | 76,3% Me: 77% · σ: 11,2% · Mo: 75% | 94 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 53 | 65,9% Me: 71% · σ: 25,3% · Mo: 94% | 197 | 6 | 11 | 78,7% Me: 74% · σ: 12,4% · Mo: 63% | 31 | 1 |
| język polski ustny (M) | 212 | 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 949 | 16 | 133 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 838 | 12 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 212 | 82,2% Me: 86% · σ: 15,3% · Mo: 98% | 197 | 5 | 133 | 83,5% Me: 88% · σ: 14,9% · Mo: 98% | 156 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 93 | 53,7% Me: 54% · σ: 21,4% · Mo: 54% | 243 | 5 | 61 | 56,8% Me: 60% · σ: 18,8% · Mo: 58% | 197 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIESZKA I wypada lepiej w 7, a XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI w 6.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIESZKA I | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 73,2% | 57,5% | 15,7 pkt proc. |
| język polski | 65,9% | 78,7% | 12,9 pkt proc. |
| fizyka | 42,8% | 34% | 8,8 pkt proc. |
| chemia | 62,9% | 56,4% | 6,5 pkt proc. |
| geografia | 67,2% | 61,8% | 5,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 32 osób w szkole A i 17 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.