Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 3 IM. HUTNIKÓW OSTROWIECKICH vs NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. T. KOŚCIUSZKI W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 92,6%
📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 88,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 28,5% Me: 24% · σ: 14,0% · Mo: 20% | 1880 | 6 | 5 | 22,4% Me: 23% · σ: 4,1% · Mo: -% | 2494 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 95 | 79,3% Me: 90% · σ: 23,0% · Mo: 97% | 1493 | 6 | 25 | 66,8% Me: 75% · σ: 26,4% · Mo: 88% | 2864 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 71 | 75,6% Me: 82% · σ: 20,3% · Mo: 80% | 817 | 4 | 20 | 51,1% Me: 55% · σ: 23,0% · Mo: 28% | 3256 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 95 | 79,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1690 | 5 | 25 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2670 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 95 | 52,9% Me: 52% · σ: 19,2% · Mo: 40% | 2326 | 6 | 26 | 50,6% Me: 51% · σ: 15,3% · Mo: 38% | 2623 | 7 |
| język polski ustny (M) | 95 | 66,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2149 | 7 | 26 | 62,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2617 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 95 | 60,9% Me: 62% · σ: 20,6% · Mo: 68% | 1224 | 5 | 26 | 45,2% Me: 46% · σ: 20,2% · Mo: 42% | 2638 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 IM. HUTNIKÓW OSTROWIECKICH ma wyższą zdawalność ogólną (92,6% vs 88,5%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 IM. HUTNIKÓW OSTROWIECKICH wypada lepiej w 7, a NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. T. KOŚCIUSZKI W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 IM. HUTNIKÓW OSTROWIECKICH | NIEPUBLICZNE TECHNIKUM IM. T. KOŚCIUSZKI W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 75,6% | 51,1% | 24,6 pkt proc. |
| matematyka | 60,9% | 45,2% | 15,8 pkt proc. |
| język angielski | 79,3% | 66,8% | 12,5 pkt proc. |
| język angielski | 79,3% | 71,6% | 7,7 pkt proc. |
| geografia | 28,5% | 22,4% | 6,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 71 osób w szkole A i 20 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.