Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIESZKA I — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 29 | 76,4% Me: 80% · σ: 14,6% · Mo: 63% | 17 | 1 | 90 | 62,9% Me: 65% · σ: 17,1% · Mo: 67% | 151 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 27 | 69,1% Me: 78% · σ: 22,2% · Mo: 85% | 43 | 1 | 82 | 62,9% Me: 67% · σ: 21,5% · Mo: 77% | 90 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 45 | 77,2% Me: 78% · σ: 15,7% · Mo: 100% | 12 | 1 | 19 | 42,8% Me: 37% · σ: 17,8% · Mo: 30% | 389 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 8 | 76% Me: 73,5% · σ: 12,1% · Mo: -% | 49 | 1 | 27 | 67,2% Me: 70% · σ: 15,5% · Mo: 72% | 158 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 84% Me: 82,5% · σ: 11,5% · Mo: 100% | 12 | 1 | 32 | 73,2% Me: 79% · σ: 22,2% · Mo: 92% | 62 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 92 | 96,2% Me: 97% · σ: 5,1% · Mo: 97% | 66 | 1 | 207 | 94,0% Me: 97% · σ: 6,7% · Mo: 97% | 215 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 91 | 92,5% Me: 95% · σ: 8,8% · Mo: 98% | 26 | 1 | 169 | 87,2% Me: 92% · σ: 13,0% · Mo: 95% | 171 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 92 | 99,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 10 | 1 | 207 | 96,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 98 | 6 |
| język niemiecki poziom podstawowy (M) | 8 | 98,2% Me: 98% · σ: 1,1% · Mo: 98% | 4 | 1 | 5 | 84,6% Me: 90% · σ: 12,3% · Mo: -% | 52 | 3 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 15 | 88,4% Me: 93% · σ: 21,2% · Mo: 92% | 8 | 1 | 10 | 86,3% Me: 86% · σ: 8,2% · Mo: 82% | 13 | 2 |
| język niemiecki ustny (M) | 8 | 100% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1 | 1 | 5 | 74% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 71 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 100 | 81,9% Me: 82% · σ: 8,9% · Mo: 75% | 13 | 1 | 212 | 76,9% Me: 77% · σ: 11,8% · Mo: 70% | 80 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 12 | 72,5% Me: 69% · σ: 18,1% · Mo: 89% | 89 | 4 | 53 | 65,9% Me: 71% · σ: 25,3% · Mo: 94% | 197 | 6 |
| język polski ustny (M) | 100 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 151 | 3 | 212 | 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 949 | 16 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 100 | 91,8% Me: 96% · σ: 10,9% · Mo: 100% | 31 | 1 | 212 | 82,2% Me: 86% · σ: 15,3% · Mo: 98% | 197 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 66 | 78,6% Me: 80% · σ: 14,7% · Mo: 76% | 5 | 1 | 93 | 53,7% Me: 54% · σ: 21,4% · Mo: 54% | 243 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 11 | 81,3% Me: 82% · σ: 12,5% · Mo: 82% | 17 | 2 | 11 | 78,4% Me: 78% · σ: 14,1% · Mo: 78% | 35 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 17, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIESZKA I w 0.
| Przedmiot | XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIESZKA I | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 77,2% | 42,8% | 34,5 pkt proc. |
| język niemiecki | 100% | 74% | 26 pkt proc. |
| matematyka | 78,6% | 53,7% | 24,9 pkt proc. |
| język niemiecki | 98,2% | 84,6% | 13,7 pkt proc. |
| biologia | 76,4% | 62,9% | 13,5 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 45 osób w szkole A i 19 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.