Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATERÓW MONTE CASSINO vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIESZKA I. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 15718)

IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATERÓW MONTE CASSINO

📍 Szczecin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 19063)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIESZKA I

📍 Szczecin | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 92 60,9% Me: 62% · σ: 16,1% · Mo: 60% 185 5 90 62,9% 🏆 Me: 65% · σ: 17,1% · Mo: 67% 151 4
chemia poziom rozszerzony (M) 44 54,4% Me: 58% · σ: 22,4% · Mo: 73% 196 5 82 62,9% 🏆 Me: 67% · σ: 21,5% · Mo: 77% 90 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 10 33,5% Me: 34% · σ: 23,4% · Mo: 13% 540 8 19 42,8% 🏆 Me: 37% · σ: 17,8% · Mo: 30% 389 6
geografia poziom rozszerzony (M) 49 65,9% Me: 67% · σ: 18,1% · Mo: 67% 185 5 27 67,2% 🏆 Me: 70% · σ: 15,5% · Mo: 72% 158 4
historia poziom rozszerzony (M) 16 62,1% Me: 62% · σ: 16,2% · Mo: 37% 216 3 32 73,2% 🏆 Me: 79% · σ: 22,2% · Mo: 92% 62 2
język angielski poziom podstawowy (M) 235 95,7% 🏆 Me: 97% · σ: 4,3% · Mo: 98% 97 3 207 94,0% Me: 97% · σ: 6,7% · Mo: 97% 215 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 232 88,9% 🏆 Me: 92% · σ: 10,0% · Mo: 95% 108 3 169 87,2% Me: 92% · σ: 13,0% · Mo: 95% 171 6
język angielski ustny (M) 234 98,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 32 3 207 96,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 98 6
język niemiecki poziom podstawowy (M) 29 94,5% 🏆 Me: 97% · σ: 7,8% · Mo: 100% 19 2 5 84,6% Me: 90% · σ: 12,3% · Mo: -% 52 3
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 8 82,1% Me: 80% · σ: 8,5% · Mo: -% 24 3 10 86,3% 🏆 Me: 86% · σ: 8,2% · Mo: 82% 13 2
język niemiecki ustny (M) 29 92,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 18 2 5 74% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 71 3
język polski poziom podstawowy (M) 263 77,4% 🏆 Me: 80% · σ: 12,2% · Mo: 75% 68 3 212 76,9% Me: 77% · σ: 11,8% · Mo: 70% 80 4
język polski poziom rozszerzony (M) 69 75,8% 🏆 Me: 77% · σ: 14,7% · Mo: 83% 53 3 53 65,9% Me: 71% · σ: 25,3% · Mo: 94% 197 6
język polski ustny (M) 263 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 974 17 212 76,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 949 16
matematyka poziom podstawowy (M) 263 79,2% Me: 82% · σ: 14,8% · Mo: 78% 301 7 212 82,2% 🏆 Me: 86% · σ: 15,3% · Mo: 98% 197 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 106 48,4% Me: 50% · σ: 21,3% · Mo: 70% 372 7 93 53,7% 🏆 Me: 54% · σ: 21,4% · Mo: 54% 243 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 12 82,3% 🏆 Me: 85% · σ: 9,4% · Mo: 88% 11 1 11 78,4% Me: 78% · σ: 14,1% · Mo: 78% 35 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATERÓW MONTE CASSINO wypada lepiej w 8, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIESZKA I w 9.

Największe różnice

Przedmiot IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. BOHATERÓW MONTE CASSINO II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIESZKA I Różnica
język niemiecki 92,5% 74% 18,5 pkt proc.
historia 62,1% 73,2% 11,1 pkt proc.
język niemiecki 94,5% 84,6% 9,9 pkt proc.
język polski 75,8% 65,9% 9,9 pkt proc.
fizyka 33,5% 42,8% 9,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 29 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.